czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Awansowali ją na kierownika w urzędzie, ale nikomu o tym nie powiedzieli

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 listopada 2013, 12:19
Autor: Ewelina Burda

Starosta awansował jedną ze swoich pracownic. "Zapomniał” jednak o tym fakcie powiadomić resztę załogi.

Sprawę ujawniło "Słowo Podlasia”, powołując się na anonimowego informatora. Chodzi o Wydział Organizacyjno-Prawny Starostwa Powiatowego w Parczewie.

– Jest to jedna z największych komórek w starostwie. Dlatego uchwałą rady zatwierdziliśmy zmianę struktury organizacyjnej tego wydziału – tłumaczy starosta Waldemar Wezgraj.

Zgodnie z nowym regulaminem, w ramach wydziału powołano Referat Zarządzania Kryzysowego i Obronności. Na początku październiku Magdalena Nowicka-Nowak została kierownikiem tego referatu i jednocześnie zastępcą kierownika Wydziału Organizacyjno-Prawnego.

– Być może przez nawał obowiązków nie do końca dopilnowałem sprawy tego awansu – przyznaje starosta i dodaje, że załoga powinna być poinformowana przez kierownika Wydziału Organizacyjno-Prawnego, Elżbietę Zdolską. Poproszona o komentarz w tej sprawie, odmówiła wypowiedzi.

– W starostwie usłyszałem plotki, że niektórzy urzędnicy nie wiedzą o awansie pani Nowickiej-Nowak. Dlatego w połowie listopada oficjalnie poinformowałem urzędników o zmianach – przyznaje Wezgraj.
Wcześniej, Magdalena Nowicka-Nowak była szeregowym pracownikiem największego wydziału starostwa. – Nie wiem, dlaczego ktoś zrobił z tego sensację. Kogoś się awansuje, to inni czują się pokrzywdzeni – przypuszcza starosta parczewski.

Magdalena Nowicka-Nowak podkreśla, że nie ukrywała faktu swojego awansu. – Nie miałam obowiązku informowania swoich pracowników, że przydzielono mi nowe stanowisko – zaznacza.

W Referacie Zarządzania Kryzysowego i Obronności pani kierownik ma pod sobą tylko jednego pracownika, inspektora Janusza Pawelca. – Nie pamiętam, od kiedy pani Nowicka-Nowak jest kierownikiem, od października chyba. Zresztą ja się plotkami nie zajmuję, tylko pracą – mówi Pawelec.

Co ciekawe, nowa pani kierownik referatu, jednocześnie zastępca kierownika wydziału, będzie również pełnomocnikiem starosty ds. informacji niejawnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!