piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Awantura o niedokończoną usługę

Dodano: 15 stycznia 2009, 18:30

W trakcie ocieplania budynku gospodarczego wykonawca posprzeczał się z klientem. Poszło o pieniądze.

- Czuję się oszukany! Rzemieślnicy są tacy niesolidni. Popełniłem błąd, biorąc firmę z ogłoszenia. Wynająłem bialskich fachowców, żeby ocieplili sufit wełną mineralną. Właściciel firmy Radosław P. podpisał mi pokwitowanie o przyjęciu 1000 zł zadatku. Za całość robót miałem zapłacić około 4 tysięcy złotych, bo wykonawca chciał po 40 zł od metra - opowiada Józef Zając, sadownik z Przegalin Dużych w powiecie radzyńskim, którego zaniepokoiło to, że fachowcy nawet nie mieli rusztowań.

Pan Józef użyczał im drabiny. - Chciałem, żeby pracowali w soboty, robotnicy odpowiadali, że nie przyszli do mnie stracić zdrowia... Żądali dopłat. Zapłaciłem w sumie 4 tys. zł - mówi niezadowolony zleceniodawca.

Jak opowiada mieszkaniec Przegalin Dużych bialscy rzemieślnicy nagle podwoili stawkę i chcieli po 80 zł za metr. Na to się nie godził sadownik. Wtedy rzemieślnicy zabrali narzędzia i odjechali.

Oburzony mieszkaniec Przegalin musiał wynająć inną firmę, która dokończy prace. Próbował także powiadomić o sprawie policjantów, lecz wartość szkody nie sięgała 5 tys. zł więc policja się nierzetelnymi rzemieślnikami nie zainteresowała. Ostatnio Zając poskarżył się powiatowemu rzecznikowi konsumentów w Radzyniu Podlaskim.

Bialski rzemieślnik nie zgadza się z zarzutami sadownika.

- Nie przyjmuję uwag Józefa Zająca. Pracowaliśmy z kolegą półtora tygodnia. Wykonaliśmy to, za co nam zapłacił. Nie mamy się czego obawiać. Tłumaczyliśmy, że jest to bardzo trudna praca na wysokości prawie 5 metrów. W dodatku, były już przenikliwe mrozy. Klient nas popędzał. Twardo postawiliśmy sprawę, jak nie zapłaci więcej, nie będziemy robić i odeszliśmy. Ale zrobiliśmy tam kawał solidnej roboty - upiera się przy swoim Radosław P.

- Szkoda że nawet przy drobniejszych remontach klienci nie podpisują umów dotyczących ceny i zakresu zadania. Przecież można to było zrobić, kiedy pisano na kartce pokwitowanie za zadatek. W podobnych sytuacjach ważna też jest umowa ustna. Jeśli w trakcie prac zmieniają się warunki i zakres robót, po kilku tygodniach mogą pojawić się spory - radzi Włodzimierz Kowalik, powiatowy rzecznik konsumentów w Radzyniu Podlaskim, który przyznaje, że sprawa jest trudna do rozpatrzenia. - Zapewne skończy się w sądzie, bo obie strony zazwyczaj mają do końca swoje zdanie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!