piątek, 26 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Badają dzieciom słuch

Dodano: 13 maja 2002, 16:23
Autor: (pim)

Parczewski Sojusz Lewicy Demokratycznej pomógł w zakupie nowoczesnego sprzętu komputerowego dla Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Parczewie.

Dzięki temu w tamtejszej poradni logopedycznej w soboty jest nieodpłatnie badany słuch dzieci z powiatu parczewskiego. Uprzednio należy zarejestrować się pod numerem 354-28-13 prosząc o kontakt z Robertem Brąglem oraz zabrać ze sobą książeczkę RUM.
Krzysztof Budzik, przewodniczący Rady Powiatowej SLD powiedział nam, że sojusz przyszedł z pomocą poradni w chwili, kiedy cały zaplanowany program badań był już skazany na niepowodzenie. - Pozyskany sprzęt nie odbiega standardem od wyposażenia poradni w Warszawie, czy Lublinie. Dzięki niemu komputerowy system powszechnych badań słuchu "Słyszę” odbywa się w Parczewie jako jedynym miejscu na obszarze byłego woj. bialskopodlaskiego - mówi Krzysztof Budzik. Podkreśla, iż z badań epidemiologicznych przeprowadzonych przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu wynika, iż co piąte dziecko w wieku 6-19 lat ma problemy w słyszeniu, które powodują kłopoty w nauce, rozwoju mowy oraz komunikowaniu się dzieci i młodzieży, co powoduje w następstwie agresję i nadpobudliwość.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24