sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Bank po stronie mleczarni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 listopada 2005, 18:38
Autor: (pim)

Radzyński „Spomlek” nie zwróci 2,5 miliona zł Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Bank PKO SA, który udzielił spółdzielni kredytu, uznał żądania agencji za bezzasadne.
Przypomnijmy.

We wrześniu napisaliśmy, że Spółdzielnia Mleczarska „Spomlek” z Radzynia Podlaskiego przez pięć lat pobierała nienależne dopłaty z ARiMR. Kontrola NIK wykazała, że Szczepan Skomra, prezes spółdzielni, zmienił przeznaczenie pieniędzy preferencyjnego kredytu. Zamiast na linie technologiczne, pieniądze poszły na rozbudowę oddziału mleczarni w Międzyrzecu Podlaskim. Agencja uznała, że „Spomlek” musi oddać środki razem z odsetkami.
Bank stwierdził, że agencja nie ma racji. Zdaniem PKO SA pieniądze z kredytu zostały wykorzystane zgodnie z celem.
– Nigdy nie zamierzaliśmy oddawać tych pieniędzy – mówi Zbigniew Żurek, rzecznik „Spomleku”. – Nie mamy sobie nic do zarzucenia. A NIK i ARiMR się pomyliły – dodaje. – Nasi dostawcy mogą być spokojni.
Agencja na razie nie komentuje decyzji banku. – Nasze stanowisko przedstawimy w przyszłym tygodniu – wyjaśnia Rafał Tuchanowski z Biura Prasowego ARiMR. (mb)

Spółdzielnia ściga mleczarzy
Wezwania do natychmiastowej zapłaty zadłużenia otrzymali rolnicy z gminy Sosnówka. „Spomlek” domaga się od nich, by w ciągu siedmiu dni wpłacili np. 6,60 lub 12,42 zł. Genowefa Chliczuk ma oddać... 1,28 zł. Koszt wezwania przekroczył kwotę należności, bo sam znaczek na przesyłce kosztował 1,30 zł. – Zadzwoniłam do Radzynia z pytaniem, za co mam zapłacić – mówi kobieta. – Odpowiedzieli, że nie wiedzą dokładnie, ale pewnie za artykuły pobrane z magazynu w 1998 roku. Nie przekonało to mnie. Zawsze pod koniec miesiąca rozliczano dostawców za nabiał przekazywany nam w bańkach po mleku. Nie sądzę, żebym miała jakikolwiek dług.
Zbigniew Żurek, rzecznik prasowy „Spomleku”, wyjaśnił nam, że dział księgowy mleczarni postanowił rozliczyć wszystkich dłużników z poprzednich lat. Przyznał jednak, że upominanie się o 1,28 zł to nieporozumienie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!