czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Barbara Nowacka w Białej Podlaskiej z obstawą ale bez Palikota

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 marca 2014, 15:00
Autor: Ewelina Burda

Przemysł na Lubelszczyźnie mają ożywić fundusze unijne. To jedno z założeń programu Barbary Nowackiej, lubelskiej "jedynki Europy Plus - Twojego Ruchu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W poniedziałek kandydatka zbierała podpisy poparcia m.in. w Białej Podlaskiej. Jak chce przekonać do siebie wyborców? - Ludzie na co dzień nie odczuwają wsparcia Unii Europejskiej. Będę chciała to zmienić, bo nowe drogi to za mało - podkreśla. - Na Lubelszczyźnie trzeba ożywić przemysł, a to się może stać dzięki funduszom unijnym - dodaje Nowacka. Na pytania o sytuację polskich rolników odpowiadał już poseł Andrzej Rozenek. - Rząd powinien natychmiast wdrożyć skup interwencyjny w strefie buforowej. To podstawa. A w dalszej perspektywie, Polska powinna podjąć rozmowy gospodarcze z Rosją. Bo to przecież ważny dla nas rynek - uważa Rozenek. Poseł Twojego Ruchu wytłumaczył też nieobecność zapowiadanego wcześniej Janusza Palikota. - Przyjmuje delegację z Brukseli i nie mógł jej przełożyć - poinformował Rozenek. Tymczasem na swoim blogu szef Twojego Ruchu napisał: "(…) mam wolne, bo nagrywam orędzie do Polaków.”

W poniedziałek Barbara Nowacka spotkała się m.in. z mieszkańcami Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego oraz Międzyrzeca Podlaskiego. Towarzyszyli jej posłowie Michał Kabaciński, Marek Poznański oraz Andrzej Rozenek. Na spotkanie w Białej Podlaskiej przyszła niewielka grupa zainteresowanych. Byli też przeciwnicy, m.in. przedstawiciele Narodowej Białej Podlaskiej. Jeden z członków ugrupowania wdał się w ostrą polemikę z gośćmi, zarzucając m.in. Nowackiej kompletny brak przygotowania. Po czym ostentacyjnie opuścił salę w restauracji "Skala”. Z posłami Twojego Ruchu polemizował również Marcin Miłkowski, bialczanin, który w 2012 r. był przewodniczącym struktur powiatowych Ruchu Palikota (obecnie Twój Ruch). - Wstąpiłem do partii w styczniu 2012 r., bo odpowiadała mi ideologia. Niestety zawiodłem się i w czerwcu 2013 r. zrezygnowałem. Nie udało mi się zrealizować pomysłów, których miałem naprawdę sporo, m.in. chciałem otworzyć w Białej Podlaskiej biuro posła Marka Poznańskiego - wspomina Miłkowski. - Politycy obiecują wiele, ale już im nie wierzę - mówi pan Marcin. Na lubelskiej liście Europy Plus - Twojego Ruchu do Europarlamentu z numerem ósmym znalazł się bialczanin Łukasz Płachta. Kandydat prowadzi działalność związaną z doradztwem finansowym.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!