piątek, 24 listopada 2017 r.

Biała Podlaska

Będą kształcić rolników i sportowców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 marca 2002, 18:48

Radoryski Zespół Szkół Rolniczych powoli ze szkoły typowo rolniczej przekształca się w rolniczo - sportową. Już niebawem ruszą tu klasy sportowe a kiedy uczniów nie będzie w szkole życie sportowe będzie kwitnąć dalej, bo na treningi - być może - przyjadą piłkarze polskiej reprezentacji młodzieżowej.

Własnie w tej sprawie w minionym tygodniu przyjechał do Radoryża Lesław Ćmikiewicz z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Trener koordynator do spraw szkolenia spotkał się na miejscu z łukowskim starostą Janem Szczygielskim i wicestarostą Władysławem Miką. L.Ćmikiewicz spotkał się też z dyrektorem szkoły Jerzym Jóźwikiem, wójtem Krzywdy Tadeuszem Wardą i radnym powiatowym Edwardem Białachem oraz młodzieżą. Jednym z inicjatorów spotkania był absolwent szkoły a obecnie jej przyjaciel, kierownik Powiatowego Urzędu Pracy w Łukowie Jerzy Kuśmierczak.
Na spotkaniu z uczniami L.Ćmikiewicz opowiedział historię swojej kariery. Uczniowie pytali terenera o początki jego gry, jej najlepsze i najgorsze momenty. Młodych sportowców (w szkole są piłkarze czwartoligowej Unii Krzywda) interesowały opinie trenera o sposobach poprawy sytuacji polskiej piłki nożnej.
- Na sport wydajemy w Polsce 0,058 dochodu narodowego a w krajach zachodnich ta suma sięga 6 procent - mówi Lesław Ćmikiewicz. Wójt Tadeusz Warda zwrócił uwagę na to, że jego gmina kładzie szczególny nacisk na rozwój sportu, jest jedyną, w której mimo wymogów ustawowych nie zmniejeszono liczby godzin wf w szkołach, lekcje odbywają się tu na starych zasadach a dopłaca do nich gmina - wyjaśnia Tadeusz Warda.
Kolejnym atutem gminy Krzywda ma być otworzenie w szkole w Radoryżu klas sportowych i ośrodka szkoleniowego polskiej reprezentacji młodzieżowej. Młodzi sportowcy mieliby szkolić się głównie podczas wakacji i niektórych weekendów. - Zależy nam na Radoryżu, bo to miejsce oderwane od miasta, spokojne i odosobnione a przy tym jest tu cisza, przyroda i dobre warunki do szkoleń - mówi Lesław Ćmikiewicz.
Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędą się pierwsze szkolenia, szkoła bowiem musi się przygotować, pomoc w tym obiecują już władze gminy i powiatu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!