wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Będą przyciągać inwestorów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 maja 2002, 17:49

Podczas podpisywania listu intencyjnego - od prawej siedzą: Wiesław Panasiuk, wójt bialskiej gminy,
Podczas podpisywania listu intencyjnego - od prawej siedzą: Wiesław Panasiuk, wójt bialskiej gminy,

Wczoraj Antoni Styrczula, prezes Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych podpisał w bialskim Urzędzie Miasta listy intencyjne dotyczący współpracy z miastem i gminą Biała Podlaska. Jest to pierwsze tego typu porozumienie zwarte przez PAIZ z samorządami wschodniej Polski.

Celem tej współpracy będzie podniesienie atrakcyjności gospodarczej bialskich gmin oraz doprowadzenie do podjęcia inwestycji w mieście lub regionie przez zagranicznych inwestorów.
Agencja ma przedstawiać możliwości inwestycyjne na podstawie wspólnie przygotowanych materiałów informacyjnych i promocyjnych. Zgodnie ze wspomnianym porozumieniem, PAIZ podejmie promocję zagraniczną miasta i gminy Biała Podlaska, aby doprowadzić do wzrostu zainteresowania indywidualnych inwestorów zagranicznych możliwościami gospodarczymi regionu.
Wstępne porozumienie przewiduje współpracę w kilku obszarach Na profesjonalnej stronie internetowej PAIZ zostanie udostępniona promocyjna oferta Białej Podlaskiej dotycząca m.in. inwestycji oraz atrakcji turystycznych. Opracowana będzie baza ofert nieruchomości oraz przedsiębiorstw lokalnych. Przedstawiciele władz regionalnych będą uczestniczyć w szkoleniach A. Stryczula powiedział z uznaniem o życzliwym klimacie dla inwestycji zagranicznych w Białej Podlaskiej.
- To jest pierwszy list intencyjny podpisany z miastem przy granicy wschodniej. Dla tego regionu jest to duża szansa. Za dwa lata tu będzie wspólna granica UE. PAIZ włącza się statutowo w pomaganie inwestorom, przyciąganie inwestycji. Samorząd lokalny może liczyć na naszą daleko idącą pomoc. Dwa cele mnie interesują w realizowaniu misji. Marketing inwestycyjny, przyciąganie inwestorów i pomoc inwestorom na miejscu - mówi Dziennikowi Antoni Styrczula.
- Potrzebujemy instytucji, która będzie przyciągać inwestycje i pomagać na miejscu. 28 maja wchodzi ustawa o finansowym wspieraniu inwestycji, która daje samorządom i inwestorom wspólnie możliwości ubiegania się o rozmaite granty. Chodzi o duże pieniądze: 4 tys. euro na 1 miejsce pracy i 1150 euro na szkolenia. Będziemy wnioski opiniować i rekomendować ministrowi gospodarki, który będzie przyznawał pieniądze - zaznacza prezes PAIZ.
Bialski prezydent Andrzej Czapski i wójt Wiesław Panasiuk wyrażali radość z podpisania tego porozumienia, które już za kilka dni uzyska pierwsze konkretyzacje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!