sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Będzie podwórkowe granie

  Edytuj ten wpis

Kapela ma już na swoim koncie parę występów. Z powodzeniem zaprezentowali się w Konstantynowie i Jan
Kapela ma już na swoim koncie parę występów. Z powodzeniem zaprezentowali się w Konstantynowie i Jan

Chcą zaszczepić w naszym regionie modę na muzykę podwórkową. Ich repertuar składa się na razie w większości z piosenek prezentowanych przez Kapelę Wielanka. W przyszłości jednak muzycy z Kapeli Podwórkowej przy bialskim ODK chcieliby tworzyć też własne utwory.

- Myślę, że mamy dobry start. Przede wszystkim w grupie znajdują się sami profesjonaliści. Poza tym nie mamy w naszym regionie żadnej poważnej konkurencji, to z pewnością daje nam duże możliwości - mówi Józef Komorowski, założyciel grupy działającej od trzech miesięcy.
W skład kapeli wchodzi siedem osób: Józef Trembicki - klarnet, Andrzej Maziejuk - akordeon, Arek Saczuk - kontrabas, Grzegorz Lesik - trąbka, Sławek Mielniczuk - skrzypce, Paweł Maziejuk - bębenek i Józef Komorowski - śpiew. Chociaż wiek muzyków jest bardzo zróżnicowany łączy ich chęć wprowadzenia tradycji podwórkowego grania, której jak twierdzą, na terenie południowego Podlasia dotąd nie było.
- I to jest wielki błąd, bo okazuje się, że ludzie chętnie słuchają takiej muzyki, i dobrze się przy nie bawią. Młodsi i starsi reagują na nas z równym entuzjazmem - twierdzi Andrzej Maziejuk. Kontrabasista, Arek Saczuk dodaje, że jest to też próba zainteresowania młodszej części publiczności czymś, co może być dla nich nowe. Z pewnością nie często można podziwiać dziś na scenie muzyków prezentujących umiejętność gry na tak wielkiej ilości instrumentów.
Muzycy uważają, że do rozwoju kapeli przyczynił się ODK, który zdaniem J. Komorowskiego, okazał się jedyną instytucją otwartą na ich działalność. - To dla nas żadne ryzyko. Tradycja prowadzenia takich kapel istnieje w ODK od dawna. Po cichu liczę też na to, że z czasem oprócz lwowskiego repertuaru zespół zaprezentuje nowe utwory w duchu folkloru naszego regionu - mówi Maria Skonieczna-Mikołajczuk, dyrektor placówki. Dodaje, że mają wielu zdolnych literatów, którzy z chęcią udostępnią swoje teksty do nowego repertuaru kapeli.•
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!