wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Będziemy walczyć o Młodzieżową Radę Miasta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 grudnia 2003, 15:22

• Czy zaskoczyła Cię nominacja na przewodniczącego? Jakby nie patrzeć zarządzasz teraz organizacją o zasięgu powiatowym.

- Nie byłem zaskoczony. Ucieszyłem się, że to właśnie mnie zaproponowano tę funkcję. Nie jestem człowiekiem z nikąd, przez trzy lata byłem zastępcą przewodniczącego SML. Znam specyfikę tej działalności i środowisko w jakim federacja będzie funkcjonować. Nie boję się odpowiedzialności i myślę, że podołam obowiązkom.
• Jak widzisz działalność FMD?
- Utrzymamy dotychczasowy sposób funkcjonowania. Nadal będziemy działać charytatywnie. W styczniu włączymy się w kwestę na rzecz WOŚP. Ponieważ wśród nas jest duża grupa maturzystów, czyli ludzi wchodzących właśnie w dorosłe życie, chcemy dać im jak najszerszy ogląd na naszą scenę polityczną. W planie jest spotkanie z minister Łybacką.
• Chcesz oprzeć działalność federacji kontynuując jedynie realizację planów SML czy SMLD?
- Po co odrzucać to co dobre i słuszne. Tak naprawdę najważniejsze cele się nie zmieniły. Młodzieżówka nadal będzie działać społecznie, pełnić funkcje dydaktyczne i w pewnym sensie wychowawcze, po to jesteśmy. Dochodzą oczywiście nowe obowiązki, które wynikają z szerszego zasięgu stowarzyszenia. Chcę jak najszybciej reaktywować koła w Terespolu i Małaszewiczach, aby dać tamtejszej młodzieży możliwość samodecydowania.Bardzo ważną dla nas sprawą jest też powołanie Młodzieżowej Rady Miasta. Już raz wyszliśmy z taką inicjatywą i nie zamierzamy odpuścić.
• Czy są już pierwsze owoce waszej pracy?
- Myślę, że tak. Jeszcze przed świętami zrobimy zbiórkę darów wśród członków SLD, które przekażemy organizacjom społecznym. No i od kwietnia z naszej inicjatywy rusza kafejka internetowa. Mamy już pomieszczenie, a minister Lech Nikolski obiecał dostarczyć komputery. Chcemy by młodzież bialska miała ułatwiony dostęp do informacji i by ludzie mieli gdzie przyjść podyskutować.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!