czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Bez zameldowania

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 maja 2002, 16:13
Autor: Beata Malczuk

Wieść niesie, że były komendant policji w Białej Podlaskiej, aresztowany przez UOP, zajmuje wraz z rodziną służbowe mieszkanie przy ulicy Krótkiej bez zameldowania. Już nie tylko bialscy policjanci głośno o tym rozmawiają. Na ostatniej sesji rady miasta Białej Podlaskiej radny Antoni Wasiuk, przewodniczący komisji spraw społecznych, wyraził z tego powodu oburzenie. Zapytał obecnego komendanta, co w związku z tym zamierza przedsięwziąć.

W odpowiedzi pisemnej przesłanej radzie kilka dni temu Waldemar Pruski, szef bialskiej policji wyjaśnia: komendant wojewódzki w Lublinie przydzielił 28 lutego 2001 roku Władysławowi S. jako kwaterę tymczasową lokal przy ulicy Krótkiej w Białej Podlaskiej o powierzchni użytkowej 67, 61 m kw. Dalej następuje informacja o zamieszkiwaniu w pokojach gościnnych rodziny pracownicy komendy. W tym przypadku umowa udostępnienia pomieszczeń była podpisana przez poprzedniego komendanta. Jest też w dokumencie potwierdzenie braku dopełnienia formalności meldunkowych w stosunku do tych osób ze wskazaniem, iż obowiązek ten spoczywa na KMP w Białej Podlaskiej. Według komendanta Pruskiego sprawy meldunkowe są w toku. Nie ma natomiast mowy o tym, kto za zaistniały stan rzeczy poniesie konsekwencje. O to zamierza zapytać na najbliższej sesji radny z komisji spraw społecznych. Bulwersujący jest też jego zdaniem inny fakt. Pieniądze przyznane przez władze miasta w ubiegłym roku bialskiej policji na profilaktykę przestępczości nieletnich w niebagatelnej kwocie ponad 27 tysięcy złotych, przeznaczono m.in. na "zakup sprzętu kwaterunkowego” do służbowych mieszkań. Wykorzystano zatem niezgodnie z duchem uchwały zarządu sumę 22 tysięcy złotych.
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Andrzej Wasiak, informuje, iż niedawno byłemu komendantowi zamieniono tymczasowy areszt na poręczenie majątkowe w wysokości 30 tysięcy złotych i zakaz opuszczania kraju, z pozbawieniem paszportu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!