piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Bez zameldowania

Dodano: 15 maja 2002, 16:13
Autor: Beata Malczuk

Wieść niesie, że były komendant policji w Białej Podlaskiej, aresztowany przez UOP, zajmuje wraz z rodziną służbowe mieszkanie przy ulicy Krótkiej bez zameldowania. Już nie tylko bialscy policjanci głośno o tym rozmawiają. Na ostatniej sesji rady miasta Białej Podlaskiej radny Antoni Wasiuk, przewodniczący komisji spraw społecznych, wyraził z tego powodu oburzenie. Zapytał obecnego komendanta, co w związku z tym zamierza przedsięwziąć.

W odpowiedzi pisemnej przesłanej radzie kilka dni temu Waldemar Pruski, szef bialskiej policji wyjaśnia: komendant wojewódzki w Lublinie przydzielił 28 lutego 2001 roku Władysławowi S. jako kwaterę tymczasową lokal przy ulicy Krótkiej w Białej Podlaskiej o powierzchni użytkowej 67, 61 m kw. Dalej następuje informacja o zamieszkiwaniu w pokojach gościnnych rodziny pracownicy komendy. W tym przypadku umowa udostępnienia pomieszczeń była podpisana przez poprzedniego komendanta. Jest też w dokumencie potwierdzenie braku dopełnienia formalności meldunkowych w stosunku do tych osób ze wskazaniem, iż obowiązek ten spoczywa na KMP w Białej Podlaskiej. Według komendanta Pruskiego sprawy meldunkowe są w toku. Nie ma natomiast mowy o tym, kto za zaistniały stan rzeczy poniesie konsekwencje. O to zamierza zapytać na najbliższej sesji radny z komisji spraw społecznych. Bulwersujący jest też jego zdaniem inny fakt. Pieniądze przyznane przez władze miasta w ubiegłym roku bialskiej policji na profilaktykę przestępczości nieletnich w niebagatelnej kwocie ponad 27 tysięcy złotych, przeznaczono m.in. na "zakup sprzętu kwaterunkowego” do służbowych mieszkań. Wykorzystano zatem niezgodnie z duchem uchwały zarządu sumę 22 tysięcy złotych.
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Andrzej Wasiak, informuje, iż niedawno byłemu komendantowi zamieniono tymczasowy areszt na poręczenie majątkowe w wysokości 30 tysięcy złotych i zakaz opuszczania kraju, z pozbawieniem paszportu.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24