czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Jest miejsce dla bezdomnych

Dodano: 11 listopada 2015, 15:28
Autor: Ewelina Burda

Noclegownia i ogrzewalnia w Białej Podlaskiej gotowe do pomocy bezdomnym. Do ich dyspozycji jest 20 miejsc.

Lokale mieszczą się w budynku przy ul. Kąpielowej 11. Od 1 listopada noclegownia działa od godz. 17:00 do 8:00. A ogrzewalnia od godz. 8:00 do 17:00. Ostatnio zostało tu skierowanych kilka osób bez dachu nad głową.

- Na miejscu osoby potrzebujące uzyskają schronienie, mogą skorzystać z kąpieli, pralni, otrzymają niezbędną odzież oraz skierowanie na gorący posiłek – mówi Renata Jaroszuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.  W razie potrzeby, wsparcia udziela też psycholog lub pracownicy socjalni MOPS. - Wszystkie osoby będące w trudnej sytuacji materialno-bytowej mogą zwracać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i ubiegać o udzielenie stosownej pomocy- dodaje Jaroszuk.

MOPS apeluje też do mieszkańców Białej Podlaskiej o zwrócenie uwagi na najbliższe środowisko. - W sytuacjach kryzysowych konieczna jest szczególna wrażliwość, współpraca oraz pomoc sąsiedzka. Dlatego też zwracam się z prośbą, abyśmy nie pozostawali obojętni i przekazywali wszystkie sygnały dotyczące osób potrzebujących. Ośrodek posiadając takie informacje będzie mógł interweniować, nierzadko ratując życie – podkreśla szefowa MOPS.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 83-343-85-37. Jak dotąd, potrzebującym nigdy nie zabrakło miejsc w noclegowni.

Czytaj więcej o: pomoc Biała Podlaska
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!