niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Bezpłatna pomoc prawna. Było sześć ofert, ale wygrało to samo stowarzyszenie

Dodano: 7 grudnia 2016, 15:55
Autor: Ewelina Burda

fot. mat. SKEF
fot. mat. SKEF

Kolejny już rok punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Białej Podlaskiej prowadzić będzie Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej. Jego wiceprezesem jest Marzena Bierecka, żona senatora Grzegorza Biereckiego (PiS).

Takie punkty ruszyły w całej Polsce w styczniu tego roku. To wynik ustawy Ministerstwa Sprawiedliwości. W Białej Podlaskiej w 2017 roku taki punkt, podobnie jak w tym roku prowadzić będzie Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej. Wpłynęło sześć ofert, ale wygrał SKEF. Na ten cel dostanie od miasta 60 tys. zł dotacji.

Stowarzyszenie swoją główną siedzibę ma w Gdyni, ale ma też ośrodek w Białej Podlaskiej, pod tym samym adresem co biuro senatorskie Grzegorza Biereckiego. SKEF ściśle współpracuje ze SKOK-ami. Ale punkt nieodpłatnej pomocy prawnej SKEF prowadził w tym roku w Bialskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przy ul. Łaziennej 3. Po pół roku funkcjonowania SKEF zrobił podsumowanie, z którego wynika, że średnio miesięcznie z porad korzysta ok. 50 osób.

"Największa grupa beneficjentów korzysta z porad w zakresie prawa cywilnego, w szczególności z prawa rzeczowego oraz prawa spadkowego" - czytamy na stronie stowarzyszenia. Porad udziela radca prawny Dorota Bednarz.

Z nieodpłatnej pomocy prawnej mogą korzystać posiadacze Karty Duża Rodzina, kombatanci, weterani, osoby które korzystają ze świadczeń socjalnych.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!