czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Beztroska z sowitą dietą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 grudnia 2002, 14:08

W Białej Podlaskiej radni, głównie SLD i LPR, zablokowali na poprzedniej sesji Rady Miejskiej uchwalenie przyszłorocznego budżetu. Obok zarzutów dotyczących niezgody na kosztowną rozbudowę magistratu i konieczności oszczędzania, pojawiły się też argumenty związane z dyscypliną pracy radnych.

Marian Burda, przewodniczący Komisji Rewizyjnej przyznał, że nie wypracowano wniosków, gdyż były problemy z utrzymaniem kworum podczas posiedzeń. - Nie można planować szybkiej pracy nad budżetem. Nam dano tylko tydzień na przygotowanie do uchwały. W mojej komisji jest sześć osób. Na początku obrad była większość. Jednocześnie niektórzy radni uczestniczyli w pracy innych komisji. Zmęczeni odeszli do domu, kiedy tylko przegłosowali wnioski. U mnie zabrakło jednej osoby. Trudno wymagać, przy pracy od godziny 9 do 20, aby wszyscy dotrwali do końca - wyjaśnia Marian Burda.
Ta sytuacja wywołała oburzenie w Urzędzie Miejskim. Okazuje się, że radny za posiedzenie komisji otrzymuje około 360 złotych diety. Jeśli był jednocześnie na dwóch komisjach 720. - Czy za tak solidną opłatę nie mógł dotrwać do głosowania, tylko uciekł? Czy to nie wstyd? - pyta jeden z urzędników.
- Nie ma wstydu. Wydaje mi się, że o uciekaniu nie ma mowy. W przyszłości trzeba rozsądniej planować pracę nad budżetem. Nam się zarzuca, że nie możemy dla dobra miasta szybciej pracować. Najważniejszą uchwałę roczną jednak chcemy poddać dokładnej analizie. Są przecież w Białej Podlaskiej zaciągnięte olbrzymie kredyty i wyemitowane obligacje. Trzeba to spłacać - tłumaczy Marian Burda Z taką postawą radnych nie zgadza się prezydent miasta Andrzej Czapski. Uważa, że w służbie publicznej nikt nie powinien zasłaniać się zmęczeniem. - Jeśli był zmęczony, nie powinien pobierać diety - przedstawia swój pogląd Andrzej Czapski. Podkreśla, iż odesłanie budżetu do poprawki może oznaczać poważne opóźnienie w przyszłym roku, terminu rozpoczęcia wielu inwestycji. Opóźnione będą przetargi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!