czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Airport: Wykonaliśmy olbrzymią pracę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 kwietnia 2013, 16:55
Autor: (IZI)

Lotnisko w Białej Podlaskiej (Marek Pietrzela / Archiwum)
Lotnisko w Białej Podlaskiej (Marek Pietrzela / Archiwum)

Spółka, której miasto wymówiło dzierżawę lotniska, odpowiada na zarzuty. Sugeruje m.in., że wypowiedzenie umowy jest związane z problemami budżetowymi samorządu.

Biała Airport dzierżawiła teren lotniska od kwietnia 2010 r. Zobowiązała się, że założy tutaj lokalne lotnisko cywilne użytku publicznego, a jego eksploatacja rozpocznie się najpóźniej 30 listopada 2012 r. Tak się jednak nie stało. Spółka notorycznie opóźniała się również z płaceniem czynszu dzierżawnego. Miasto starało się jednak pomóc inwestorowi i odraczało spółce zapłatę podatku od nieruchomości, który sięgał ok. 250 tys. zł miesięcznie.

Przed świętami spółka dostała jednak wypowiedzenie dzierżawy w trybie natychmiastowym, bez zwrotu poniesionych przez nią nakładów.

Biała Airport wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym nie szczędzi gorzkich słów. Przypomina, że 28 marca wręczyła prezydentowi miasta wniosek dotyczący korekty opłat naliczanych z tytułu dzierżawy. Wypowiedzenie umowy nazywa retorsjami, które spotkały ją za to posunięcie.

"Wyrażamy swoją obawę, że jest to próba przerzucania odpowiedzialności na spółkę Biała Airport za napięcia budżetowe i postępujący proces zadłużania miasta Biała Podlaska” – czytamy w oświadczeniu.
Oprócz tego, spółka zarzuca prezydentowi miasta m.in., że nie dotrzymał obietnic i nie wspierał rozwoju dawnego lotniska wojskowego. Przekonuje też, że umowa dzierżawy faworyzowała miasto. Spółka Biała Airport wylicza również, że w związku z pracami nad uruchomieniem lotniska poniosła realne koszty na poziomie 8 mln zł.

Urząd Miasta nie komentuje oświadczenia spółki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!