sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Będzie podstrefa ekonomiczna na lotnisku

Dodano: 21 listopada 2015, 12:54
Autor: Ewelina Burda

Trwają procedury związane z przygotowaniem terenów na lotnisku na podstrefę gospodarczą/ fot. UM Biała Podlaska
Trwają procedury związane z przygotowaniem terenów na lotnisku na podstrefę gospodarczą/ fot. UM Biała Podlaska

Biała Podlaska przygotowuje na lotnisku podstrefę ekonomiczną. Inwestorzy będą mogli liczyć na ulgi przy prowadzeniu działalności w jej obszarze

Zmiany dotyczą ok. 60-hektarowej działki na lotnisku obok szlaku kolejowego Warszawa-Terespol. W dotychczasowym studium teren obwarowany był funkcją infrastruktury technicznej i usług komunalnych. Zmiana studium dopuści nowe funkcje na tym terenie: produkcyjne, składowe oraz handlu hurtowego. „Zmiana studium spowoduje poprawę możliwości inwestycyjnych przedmiotowej działki i umożliwi podjęcie dalszych działań w celu utworzenie specjalnej podstrefy ekonomicznej”– czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

– Podczas sesji 27 listopada zostanie zatwierdzona zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta – mówi Michał Romanowski, naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej, Rozwoju i Promocji. – Opracowywany jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pod nazwą „Lotnisko – strefa gospodarcza”. Jest to pierwszy etap procedury planistycznej – koncepcja planu.

Dokument ten jest w trakcie opiniowania. – Po zaakceptowaniu planiści przystąpią do drugiego etapu, na który składa się tekst i rysunek planu miejscowego – dodaje Romanowski. Jak zapewniają urzędnicy, najważniejsza dla powstania specjalnej podstrefy ekonomicznej jest przygotowanie terenu. – Miasto w tej chwili nie ma żadnych terenów inwestycyjnych, a zmiana planów musi trochę potrwać – przyznaje naczelnik.

– Robimy wszystko, aby jak najszybciej przygotować teren pod specjalną podstrefę. Mielecka strefa jest otwarta na rozmowy, jednak to my musimy dopełnić formalności m.in. dotyczących planu zagospodarowania. Potencjalni inwestorzy pojawiają się, ale jest zdecydowanie za wcześnie, aby mówić o szczegółach- zaznacza Michał Romanowski.

W lipcu projekt zmiany studium pozytywnie zaopiniowała Miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna. Projekt zmiany studium był też wyłożony do publicznego wglądu. Nie wpłynęła żadna uwaga.

Przypomnijmy, że stworzenie podstrefy ekonomicznej w Białej Podlaskiej było jednym z kluczowych punktów kampanii wyborczej obecnego prezydenta Dariusza Stefaniuka (PiS).

Czytaj więcej o: Biała Podlaska lotnisko
Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 listopada 2015 o 18:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
@ Guest 1 i 2... Ja wiem że czasami jest dobrze pomarzyć ale w sprawach gospodarczych najlepiej jest jednak trzymać się jakichś realiów... Lokalizacja jak na lotnisko wojskowe nawet jest i niezła, jednak strefa ekonomiczna powinna mieć lepsze połączenie drogowe to raz. A po dwa... to czyżby się szykowało ocieplenie na kierunku wschodnim??? Do ogłaszania coraz to nowszych sankcji żadna strefa nie jest potrzebna.
Rozwiń
Gość
Gość (22 listopada 2015 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do Guest... w pewnej części masz rację że powinno się wykorzystać tereny wokół obwodnicy przy Północnej ale co idzie o lotnisko to nie masz racji czy się komuś podoba czy nie lotnisko zawsze będzie a ja osobiście tęsknię żeby obiekt znów przejęło wojsko !!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (22 listopada 2015 o 16:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak mniemam, to jakaś osobista niechęć do poprzedniego prezydenta Andrzeja Czapskiego pcha prezydenta Stefaniuka pod Wólke Plebańską zamiast korzystać ze zurbanizowanych terenów przy E-30 (Północna), choćby w celu sprawdzenia czy ma sens tworzenie SSE. Moim zdaniem nie ma to najmniejszego sensu, lepiej lotnisko zaorać i zasadzić las- o ile Antek Partyzant Minister Obrony Narodowej nie zechce ponownie "wcielić" lotniska do Ludowego Wojska Polskiego.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!