środa, 21 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Co zrobić z hangarem i działkami koło lotniska?

Dodano: 10 listopada 2017, 15:13
Autor: Ewelina Burda

AMW ma na bialskim lotnisku ok. 40 hektarów
AMW ma na bialskim lotnisku ok. 40 hektarów (fot. UM Biała Podlaska)

Agencja Mienia Wojskowego nie wie jeszcze co zrobi z hangarem i częścią swojego gruntu w bialskiej podstrefie.

Byłe lotnisko wojskowe to ponad 320 hektarów terenu. Ok. 40 hektarów pozostaje w rękach Agencji Mienia Wojskowego, w tym 24 hektary wchodzą w skład bialskiej podstrefy ekonomicznej. Kilka miesięcy temu AMW zapowiedziała, że w sierpniu ogłosi przetarg na wynajem hangaru. Wcześniej korzystała z niego m.in. Fundacja Polskie Legendy Lotnictwa. Zgromadziła tam kilkanaście statków powietrznych. Ale umowa użyczenia wygasła.

– Jeżeli chodzi o kwestię użytkowania hangaru, to w tym momencie jest ona uregulowana czasowymi umowami najmu z podmiotami, które przechowują tam swój sprzęt – zaznacza Maciej Macios, starszy specjalista z AMW. W hangarze stoją zabytkowe samoloty m.in. Iskra oraz Lim.

AMW jak dotąd nie ogłosiła jednak przetargu na najem hangaru. – Związane jest to z ponowną analizą sposobu zagospodarowania tego terenu. Jako podmiot, który dysponuje mieniem Skarbu Państwa, zobligowani jesteśmy do racjonalnego i optymalnego gospodarowania powierzonymi nieruchomościami – tłumaczy Macios. – W przypadku podtrzymania wcześniejszych pomysłów związanych z zamiarem wynajęcia hangaru, w organizowanym przetargu będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani, w tym dotychczasowi użytkownicy – dodaje przedstawiciel AMW.

Jeżeli chodzi o bialską podstrefę ekonomiczną, to AMW pracuje obecnie nad przygotowaniem najbardziej korzystnej koncepcji zagospodarowania usytuowanych tam terenów. – Dlatego też decyzja o tym, czy będzie to sprzedaż, dzierżawa lub inna forma wykorzystania, nie została jeszcze podjęta – przyznaje Maciej Macios.

Tymczasem, miasto ogłosiło niedawno przetarg na sprzedaż trzech działek w podstrefie o powierzchni ok. 3 hektarów. Cena wywoławcza to 1,8 mln zł. W grudniu nastąpi rozstrzygnięcie.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!