Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

14 lutego 2018 r.
9:00

Dlaczego miejska zieleń wycina drzewa przy ulicach?

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
2 14 A A
Wycinka drzew w Białej Podlaskiej/ fot.EB
Wycinka drzew w Białej Podlaskiej/ fot.EB

Trwa wycinka przy głównych ulicach miasta. Pod topór pójdzie 117 drzew. Nie mamy zbyt dużo zieleni, a tu jeszcze wycina się takie potężne drzewa. Czy naprawdę jest to konieczne? – zastanawia się pan Tomasz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Drzewa wycięto już na ul. Brzeskiej i Al. Tysiąclecia. Ma to m.in. związek z planowaną budową ścieżek rowerowych, ale nie tylko. Drzewa wycina miejska spółka Zieleń.

– Na wycinkę mamy pozwolenie od marszałka. Musimy ją wykonać do końca lutego – mówi Radosław Plandowski, rzecznik bialskiego magistratu. – Jest ona związana z pierwszym etapem budowy ścieżki rowerowej, przebudowy chodników i zjazdów i powstania oświetlenia – precyzuje rzecznik.

W tym roku na realizację projektu „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska” miasto przeznaczy ponad 8 mln zł (5 mln zł to unijne dofinansowanie).

W całym mieście pod piłę pójdzie 117 drzew.

– W większości są w złym stanie lub stanowią zagrożenie bezpieczeństwa. Część z nich zostanie usunięta pod budowę ścieżki rowerowej przy ul. Al. Tysiąclecia i Brzeskiej – tłumaczy Plandowski.

Miasto obiecuje nasadzenia zastępcze. Jeszcze w tym roku maja zostać posadzone 104 drzewa, 30 krzewów i 80 mkw. żywopłotów.

– Do końca kwietnia miasto posadzi też 13 450 sztuk sosen za cmentarzem komunalnym – podkreśla rzecznik.

To w zamian za ubiegłoroczną wycinkę 19 tys. drzew samosiejek na terenie podstrefy ekonomicznej na bialskim lotnisku.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ezzar / 14 lutego 2018 o 11:27
+1
panie "Paczek" jesli pan kogoś  pomawiasz i oczekujesz konsekwencji to podpisz się pan imieniem i nazwiskiem. Pani Ewelina Burda to świetna dziennikarka i nie jest do kupienia co  niestety w BP nie jest regułą 
Avatar
Gość / 17 lutego 2018 o 08:58
Drzewa są wycinane ,bo się starzeją i rozłamują zagrażając mieszkańcom.Jest to wynik nieudolności władzy,która w sposób bezmyślny postępuje z zielenią. Drzewa i krzewy niezależnie od gatunku wymagają cięcia,jedno z nich jest cięciem odmładzającym.Ale czy ktoś o tym wie i umie to robić???Otóż niedorajdy nie mają najmniejszego pojęcia.Proszę pójść obojętnie gdzie ?Np. na plac główny,to zobaczymy ,że ani jedno drzewo nie jest cięte i nie ważne,czy to świerk czy klon,czy głóg.Drzewa cięte 10-ciokrotnie przedłużają żywot i nie zagrażają ludziom,a tylko oczyszczają powietrze.Biała Podlaska jest typowym przekładem negatywnego działania władz wobec zieleni.Na nowe drzewa trzeba poczekać 10-15 lat,a poprzez cięcie starych drzew pobudza się je do wzrostu. Przejeżdżąjąc przez Białą widziałem jeden przypadek porządnego cięcia,było to na ul.Polnej.
Drzewa są wycinane ,bo się starzeją i rozłamują zagrażając mieszkańcom.Jest to wynik nieudolności władzy,która w sposób bezmyślny postępuje z zielenią. Drzewa i krzewy niezależnie od gatunku wymagają cięcia,jedno z nich jest cięciem odmładzającym.Ale czy ktoś o tym wie i umie to robić???Otóż niedorajdy nie mają najmniejszego pojęcia.Proszę pójść obojętnie gdzie ?Np. na plac główny,to zobaczymy ,że ani jedno drzewo nie jest cięte i nie ważne,czy to świerk czy klon,czy głóg.Drzewa cięte 10-ciokrotnie przedłużają żywot i nie zagrażają ludziom... rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 o 15:13
PISOWCY wszystko zniszczą i zrobią jak im się podoba bo pan prezes karze
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 00:33
tnijcie, tnijcie, a potem pójda konie po betonie, im wieksza wiocha tym durniejsza
Avatar
ssss / 14 lutego 2018 o 22:50
undefined napisał:
Skoro wycinacie drzewa tam gdzie bedą sciezki to chociaz posadzcie kilka tam gdzie nie bedą przeszkadzac. Bo niedlugo drzewa zostaną tylko w parku, i pewnie za 30 lat tez je wytniecie "bo po co drzewa skoro moze być asfalt i spaliny". Ludzie chodzą do parku bo chcą oddychać świezym powietrzem; nawiet w malutkiej Białej samochodów jest sporo!
 A czytałeś ze zrozumieniem cały artykuł baranie? Przecież będą nowe nasadzenia w ilości przewyszającej wycięcia. Ja pier..dole jakie barany żyją w tym karaju.
 A czytałeś ze zrozumieniem cały artykuł baranie? Przecież będą nowe nasadzenia w ilości przewyszającej wycięcia. Ja pier..dole jakie barany żyją w tym karaju. rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 20:48
19 lutego zaczyna się wycinka drzew przy ul. Wyścigowej.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 20:33
W miejscu każdego drzewa są plany ustawienia pomników smoleńskich. Na co komu drzewa, z nich nie ma żadnego pożytku ?
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 19:37
Skoro wycinacie drzewa tam gdzie bedą sciezki to chociaz posadzcie kilka tam gdzie nie bedą przeszkadzac. Bo niedlugo drzewa zostaną tylko w parku, i pewnie za 30 lat tez je wytniecie "bo po co drzewa skoro moze być asfalt i spaliny". Ludzie chodzą do parku bo chcą oddychać świezym powietrzem; nawiet w malutkiej Białej samochodów jest sporo!
Avatar
Dani / 14 lutego 2018 o 16:21
Ludziom to nie dogodzisz, miesiąc temu robili aferę, że w białej się nie inwestuje, nie nie budują. Teraz budują, a co za tym idzie porządkują teren to jęsli że drzewa wycinają. Jak mają powiększyć i przebudować bazar to chyba trzeba prtzygotować przestrzeń pod rozbudowe. Ludzie w bp to tylko jęczeć potrafią. 
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 11:45
Dobre 80 mkw żywopłotu - tyle co na całe miasto ;) tyle co kot napłakał to po jednym krzewie na osiedle ;) i 13 450 sztuk sosen koło cmentarza 5 km za miastem w lecie !!!!!! "Miasto obiecuje nasadzenia zastępcze. Jeszcze w tym toku maja zostać posadzone 104 drzewa, 30 krzewów i 80 mkw. żywopłotów. – Do końca kwietnia miasto posadzi też 13 450 sztuk sosen za cmentarzem komunalnym – podkreśla rzecznik."
Avatar
Gość / 17 lutego 2018 o 08:58
Drzewa są wycinane ,bo się starzeją i rozłamują zagrażając mieszkańcom.Jest to wynik nieudolności władzy,która w sposób bezmyślny postępuje z zielenią. Drzewa i krzewy niezależnie od gatunku wymagają cięcia,jedno z nich jest cięciem odmładzającym.Ale czy ktoś o tym wie i umie to robić???Otóż niedorajdy nie mają najmniejszego pojęcia.Proszę pójść obojętnie gdzie ?Np. na plac główny,to zobaczymy ,że ani jedno drzewo nie jest cięte i nie ważne,czy to świerk czy klon,czy głóg.Drzewa cięte 10-ciokrotnie przedłużają żywot i nie zagrażają ludziom,a tylko oczyszczają powietrze.Biała Podlaska jest typowym przekładem negatywnego działania władz wobec zieleni.Na nowe drzewa trzeba poczekać 10-15 lat,a poprzez cięcie starych drzew pobudza się je do wzrostu. Przejeżdżąjąc przez Białą widziałem jeden przypadek porządnego cięcia,było to na ul.Polnej.
Drzewa są wycinane ,bo się starzeją i rozłamują zagrażając mieszkańcom.Jest to wynik nieudolności władzy,która w sposób bezmyślny postępuje z zielenią. Drzewa i krzewy niezależnie od gatunku wymagają cięcia,jedno z nich jest cięciem odmładzającym.Ale czy ktoś o tym wie i umie to robić???Otóż niedorajdy nie mają najmniejszego pojęcia.Proszę pójść obojętnie gdzie ?Np. na plac główny,to zobaczymy ,że ani jedno drzewo nie jest cięte i nie ważne,czy to świerk czy klon,czy głóg.Drzewa cięte 10-ciokrotnie przedłużają żywot i nie zagrażają ludziom... rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 o 15:13
PISOWCY wszystko zniszczą i zrobią jak im się podoba bo pan prezes karze
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 00:33
tnijcie, tnijcie, a potem pójda konie po betonie, im wieksza wiocha tym durniejsza
Avatar
ssss / 14 lutego 2018 o 22:50
undefined napisał:
Skoro wycinacie drzewa tam gdzie bedą sciezki to chociaz posadzcie kilka tam gdzie nie bedą przeszkadzac. Bo niedlugo drzewa zostaną tylko w parku, i pewnie za 30 lat tez je wytniecie "bo po co drzewa skoro moze być asfalt i spaliny". Ludzie chodzą do parku bo chcą oddychać świezym powietrzem; nawiet w malutkiej Białej samochodów jest sporo!
 A czytałeś ze zrozumieniem cały artykuł baranie? Przecież będą nowe nasadzenia w ilości przewyszającej wycięcia. Ja pier..dole jakie barany żyją w tym karaju.
 A czytałeś ze zrozumieniem cały artykuł baranie? Przecież będą nowe nasadzenia w ilości przewyszającej wycięcia. Ja pier..dole jakie barany żyją w tym karaju. rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 20:48
19 lutego zaczyna się wycinka drzew przy ul. Wyścigowej.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 20:33
W miejscu każdego drzewa są plany ustawienia pomników smoleńskich. Na co komu drzewa, z nich nie ma żadnego pożytku ?
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 19:37
Skoro wycinacie drzewa tam gdzie bedą sciezki to chociaz posadzcie kilka tam gdzie nie bedą przeszkadzac. Bo niedlugo drzewa zostaną tylko w parku, i pewnie za 30 lat tez je wytniecie "bo po co drzewa skoro moze być asfalt i spaliny". Ludzie chodzą do parku bo chcą oddychać świezym powietrzem; nawiet w malutkiej Białej samochodów jest sporo!
Avatar
Dani / 14 lutego 2018 o 16:21
Ludziom to nie dogodzisz, miesiąc temu robili aferę, że w białej się nie inwestuje, nie nie budują. Teraz budują, a co za tym idzie porządkują teren to jęsli że drzewa wycinają. Jak mają powiększyć i przebudować bazar to chyba trzeba prtzygotować przestrzeń pod rozbudowe. Ludzie w bp to tylko jęczeć potrafią. 
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 11:45
Dobre 80 mkw żywopłotu - tyle co na całe miasto ;) tyle co kot napłakał to po jednym krzewie na osiedle ;) i 13 450 sztuk sosen koło cmentarza 5 km za miastem w lecie !!!!!! "Miasto obiecuje nasadzenia zastępcze. Jeszcze w tym toku maja zostać posadzone 104 drzewa, 30 krzewów i 80 mkw. żywopłotów. – Do końca kwietnia miasto posadzi też 13 450 sztuk sosen za cmentarzem komunalnym – podkreśla rzecznik."
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 11:27
Zasadą jest wycinka drzew liściastych, a więc przywracających tlen. Nasadza się głównie "iglaczki", które nie śmiecą i nie sprawiają kłopotów.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 25

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!