niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Dlaczego miejska zieleń wycina drzewa przy ulicach?

Dodano: 14 lutego 2018, 09:00
Autor: Ewelina Burda

Wycinka drzew w Białej Podlaskiej/ fot.EB
Wycinka drzew w Białej Podlaskiej/ fot.EB

Trwa wycinka przy głównych ulicach miasta. Pod topór pójdzie 117 drzew. Nie mamy zbyt dużo zieleni, a tu jeszcze wycina się takie potężne drzewa. Czy naprawdę jest to konieczne? – zastanawia się pan Tomasz.

Drzewa wycięto już na ul. Brzeskiej i Al. Tysiąclecia. Ma to m.in. związek z planowaną budową ścieżek rowerowych, ale nie tylko. Drzewa wycina miejska spółka Zieleń.

– Na wycinkę mamy pozwolenie od marszałka. Musimy ją wykonać do końca lutego – mówi Radosław Plandowski, rzecznik bialskiego magistratu. – Jest ona związana z pierwszym etapem budowy ścieżki rowerowej, przebudowy chodników i zjazdów i powstania oświetlenia – precyzuje rzecznik.

W tym roku na realizację projektu „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska” miasto przeznaczy ponad 8 mln zł (5 mln zł to unijne dofinansowanie).

W całym mieście pod piłę pójdzie 117 drzew.

– W większości są w złym stanie lub stanowią zagrożenie bezpieczeństwa. Część z nich zostanie usunięta pod budowę ścieżki rowerowej przy ul. Al. Tysiąclecia i Brzeskiej – tłumaczy Plandowski.

Miasto obiecuje nasadzenia zastępcze. Jeszcze w tym roku maja zostać posadzone 104 drzewa, 30 krzewów i 80 mkw. żywopłotów.

– Do końca kwietnia miasto posadzi też 13 450 sztuk sosen za cmentarzem komunalnym – podkreśla rzecznik.

To w zamian za ubiegłoroczną wycinkę 19 tys. drzew samosiejek na terenie podstrefy ekonomicznej na bialskim lotnisku.

Czytaj więcej o:
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (wczoraj o 08:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drzewa są wycinane ,bo się starzeją i rozłamują zagrażając mieszkańcom.Jest to wynik nieudolności władzy,która w sposób bezmyślny postępuje z zielenią. Drzewa i krzewy niezależnie od gatunku wymagają cięcia,jedno z nich jest cięciem odmładzającym.Ale czy ktoś o tym wie i umie to robić???Otóż niedorajdy nie mają najmniejszego pojęcia.Proszę pójść obojętnie gdzie ?Np. na plac główny,to zobaczymy ,że ani jedno drzewo nie jest cięte i nie ważne,czy to świerk czy klon,czy głóg.Drzewa cięte 10-ciokrotnie przedłużają żywot i nie zagrażają ludziom,a tylko oczyszczają powietrze.Biała Podlaska jest typowym przekładem negatywnego działania władz wobec zieleni.Na nowe drzewa trzeba poczekać 10-15 lat,a poprzez cięcie starych drzew pobudza się je do wzrostu. Przejeżdżąjąc przez Białą widziałem jeden przypadek porządnego cięcia,było to na ul.Polnej.
Rozwiń
Gość
Gość (2 dni temu o 15:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PISOWCY wszystko zniszczą i zrobią jak im się podoba bo pan prezes karze
Rozwiń
Gość
Gość (3 dni temu o 00:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tnijcie, tnijcie, a potem pójda konie po betonie, im wieksza wiocha tym durniejsza
Rozwiń
ssss
ssss (4 dni temu o 22:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Skoro wycinacie drzewa tam gdzie bedą sciezki to chociaz posadzcie kilka tam gdzie nie bedą przeszkadzac. Bo niedlugo drzewa zostaną tylko w parku, i pewnie za 30 lat tez je wytniecie "bo po co drzewa skoro moze być asfalt i spaliny". Ludzie chodzą do parku bo chcą oddychać świezym powietrzem; nawiet w malutkiej Białej samochodów jest sporo!
 A czytałeś ze zrozumieniem cały artykuł baranie? Przecież będą nowe nasadzenia w ilości przewyszającej wycięcia. Ja pier..dole jakie barany żyją w tym karaju.
Rozwiń
Gość
Gość (4 dni temu o 20:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
19 lutego zaczyna się wycinka drzew przy ul. Wyścigowej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!