sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Dodatkowa rekrutacja na studia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 lipca 2011, 21:39

Maturzystka Kamila Dejek (na zdjęciu z lewej) przyniosła dokumenty na uczelnie. Będzie studiować bud
Maturzystka Kamila Dejek (na zdjęciu z lewej) przyniosła dokumenty na uczelnie. Będzie studiować bud

Rozpoczyna się druga tura naboru na studia. Jest jeszcze dużo miejsc na różnych kierunkach studiów.

Szkoły wyższe dają szansę maturzystom i sobie przedłużając rekrutację do drugiej połowy września. Bo brakuje kandydatów do wypełniania limitów na wszystkich kierunkach.

Rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej zdecydował o przedłużeniu naboru do 23 września na wszystkich 13 kierunkach i 32 specjalnościach.

Sylwia Koczorowska, prowadząca rekrutację w PSW, podkreśla, że kandydaci, którzy zarejestrowali się na studia, a nie zdali matury, mają szansę jeszcze po otrzymaniu poprawionego świadectwa dojrzałości złożyć wymagane dokumenty w terminie między 13 a 23 września.

Do 16 września trwa jeszcze nabór na wychowanie fizyczne, sport, turystykę i rekreację oraz kosmetologię w bialskim Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu AWF. Na 17 i 18 września zaplanowano egzaminy sprawnościowe na kierunek sport.

Dr hab. prof. AWF Jerzy Sadowski, dziekan wydziału, przyznaje, że sporo kandydatów nie zdało matury, ma jednak szansę na egzaminy poprawkowe oraz w przypadku ich zdania, na indeks. – Posiadamy duże limity przyjęć. Rekrutacja idzie nie najgorzej – dodaje.

Tutaj zakończono został nabór jedynie na fizjoterapię, gdzie był mniejszy limit miejsc (90). Przypadało tam aż czterech kandydatów na jeden indeks. Katarzyna Daniluk z AWF podkreśla, że dużym zainteresowaniem młodzieży cieszą się też kierunki: sport oraz kosmetologia.

Natomiast na PSW na nowym kierunku bezpieczeństwo narodowe o specjalnościach: zarządzanie kryzysowe i bezpieczeństwo zdrowotne czterech kandydatów walczy o jeden indeks.

Karina Bancarzewska zdecydowała się na studiowanie w Białej Podlaskiej na kierunku zdrowie publiczne w PSW. – Chciałam złożyć dokumenty do Warszawy na podobny kierunek, ale tam takiego nie znalazłam. Na moją decyzję wpływają też dobre warunki studiowania w nowych lub wyremontowanych bialskich budynkach – wyjaśnia maturzystka. Również Kamila Dejek postanowiła studiować w PSW. Wybrała budownictwo. – Zdecydowałam się na te studia, bo kierunki inżynierskie dają szansę pracy. W dodatku korzystne dla studentów zachęty finansowe na tych kierunkach – mówi przyszła studentka.

– Chcemy kształcić około 200 studentów spoza granic naszego kraju. Na razie zarejestrowało się 113 osób. Trafiają do nas nawet kandydaci z Litwy. Studia u nas kosztują około 750 euro za rok. W wyjątkowych sytuacjach obniżamy kwotę – informuje prof. Józef Bergier, prorektor ds. rozwoju PSW. – Otwieramy roczną szkołę nauki języka polskiego dla obcokrajowców. Osoby z Kartą Polaka nie płacą za studia, mają szansę otrzymać stypendium.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!