sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska i okolice: Lato nie tylko dla dzieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lipca 2012, 19:23

Zobacz, jaką ofertę przygotowały domy kultury i ośrodki sportu.

Biała Podlaska

W mieście nie zabraknie zajęć dla najmłodszych. Klub Kultury "Eureka” zaprasza już od 4 lipca. W programie ma np. wycieczkę do aquaparku, rajdy rowerowe, wyjścia do kina i na basen. Z kolei Klub Kultury "Piast” organizuje m.in. zajęcia teatralne, treningi break dance, zajęcia wokalne i projekcje filmów. Natomiast Klub Kultury "Scena” proponuje zajęcia teatralne, plastyczne i warsztaty uczące sztuki tańca z ogniem. – Bardzo się cieszę, że wszystkie osiedlowe kluby kultury będą czynne przez całe wakacje, od godziny 9 lub 10 do 16 – mówi Małgorzata Kadłubowska, dyrektor Bialskiego Centrum Kultury.

Wszystkie zajęcia dla dzieci są bezpłatne. Rodzice płacą tylko za niektóre atrakcje, takie jak np. bilety do kina.

Zajęcia i imprezy organizuje również samo BCK. Dzieci do lat 13 wezmą udział w dwóch miniturniejach: bilardowym i szachowym.
Ale nie tylko dzieci znajdą coś dla siebie. BCK organizuje m.in. plenerowe "Wieczory filmowe” w amfiteatrze w parku Radziwiłłowskim. Seanse kosztują 6 zł i zaczynają się o godzinie 21. Pierwszy już się odbył. – Klimat był niesamowity i pogoda nam dopisała – mówi dyr. Kadłubowska. – Po seansach losujemy nagrody ufundowane przez sponsorów. Główna nagroda to kino domowe, które będzie można wygrać po ostatnim seansie.

Kolejne filmy pod chmurką będzie można obejrzeć 15 lipca ("Czarny czwartek – Janek Wiśniewski padł”), 21 lipca (Vicky Cristina Barcelona), 3 sierpnia ("Jak zostać królem”) i 17 sierpnia ("Popiełuszko – wolność jest w nas”).

Do BCK warto też przyjść chociażby na giełdę staroci (15 lipca i 19 sierpnia, godz. 10) czy na koncert Rock Attack (26 sierpnia, amfiteatr).

Radzyń Podlaski

Radzyński Ośrodek Kultury i Rekreacji oferuje zajęcia plastyczne, muzyczne i teatralne oraz zabawy na świeżym powietrzu. Nie zabraknie też konkursów i wycieczek. Dzieci będą miały okazję m.in. pożeglować po jeziorze Firlej, postrzelać z łuku podczas zawodów i poznać historię lokalnych zabytków oraz miejsc pamięci. Zajęcia będą trwały od 2 lipca do 24 sierpnia, od godziny 10 do 14. Są bezpłatne. Dzieci można zapisywać każdego dnia przed rozpoczęciem zajęć. – Jesteśmy przygotowani na zorganizowanie czasu tylu dzieciom, ile do nas przyjdzie. W poprzednich latach na niektórych imprezach bywało do 80 osób. Zwykle mamy ok. 40–50 uczestników, których dzielimy na grupy według wieku i zainteresowań – mówi Dariusz Żurawski z ROKiR.

Międzyrzec Podlaski

W wakacje dzieci mogą korzystać za darmo z obiektów MOSiR. Na taekwondo ośrodek zaprasza w poniedziałki i środy od godziny 16.15 do 17.15. Zajęcia odbywają się przy ul. Zarówie 86. W tym samym budynku dzieci mogą korzystać ze świetlicy. Będzie czynna od poniedziałku do piątku od godziny 14 do 17 Można tutaj pograć m.in. w piłkarzyki, w tenisa stołowego i w bilard oraz skorzystać z Internetu. Do dyspozycji są także boiska piłkarskie przy ul. Pszennej (z wyjątkiem płyty głównej). Czynne będą także tutejsze korty tenisowe: od poniedziałku do piątku od godziny 10 do 20, przy czym za darmo można na nich grać do południa. Natomiast pływalnia "Oceanik” przy ul. Zarówie będzie czynna przez siedem dni w tygodniu od godziny 13 do 21. Dzieci i młodzież mogą z niej korzystać za darmo w dni powszednie od godziny 14 do 15. Dorosłych obowiązuje zwykły cennik.

W weekendy MOSiR zaprasza również na imprezy sportowo-rekreacyjne. – Dwie główne to Bieg "Międzyrzeckich Jeziorek” i spływ kajakowy – mówi Mariusz Leszczyński, dyrektor ośrodka. – Bieg organizujemy nad jeziorkami, gdzie powstaje m.in. stok narciarski. Co roku na imprezę przyjeżdżają nie tylko mieszkańcy miasta, ale i powiatu, więc to dodatkowa promocja.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!