poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska już w drodze na Jasną Górę

Dodano: 1 sierpnia 2016, 18:30
Autor: Ewelina Burda

14 dni drogi i 400 kilometrów do pokonania. W poniedziałek ponad 200 pielgrzymów z Białej Podlaskiej wyruszyło do Częstochowy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Pielgrzymka to oderwanie od codzienności. To spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem – mówi Piotr Rudko, student, który do Częstochowy idzie szósty raz. – Jestem w grupie medycznej, pomagam gdy na przykład doskwierają bąble na stopach – dodaje. W tym roku nie ma swojej intencji, ze sobą niesie te od najbliższych. Idzie z grupą 10 B – „kapucyńską”. – U nas zawsze jest wesoło, bo skupiamy głównie młodych – zauważa Piotr.

Na pielgrzymkę z Białej Podlaskiej w sumie wyruszyły trzy grupy, oprócz 10 B, jeszcze 10 A i 11. Hasło tegorocznej wędrówki to „Błogosławieni miłosierni”, które jest nawiązaniem do ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia.

– Część osób dojedzie do pielgrzymki po drodze, gdy wróci już ze Światowych Dni Młodzieży – zaznacza Rudko.

Magda z grupy 10 A jest w sekcji porządkowej. – Będę też śpiewać i grać na gitarze. Od początku chciałam nieść podczas pielgrzymki jakąś służbę, bo wtedy jest mi łatwiej, jestem bardziej zmotywowana – przyznaje pątniczka. To jej szósta pielgrzymka. – Jak co roku mam swoją osobistą intencję – dodaje. Dwa tygodnie w drodze to dla niej „power” na cały rok. – To jest coś, na co czekam z wytęsknieniem. Później jest co wspominać. Do tego modlitwa i wiele nowych znajomości – zaznacza Magda.

Z kolei pani Danuta z Małaszewicz wyruszyła razem z wnuczką. – Spakowałyśmy się na dwa tygodnie, mamy zamiar dojść do Częstochowy, jeżeli pan Bóg pozwoli – przyznaje weteranka pielgrzymowania. – Jest wiele spraw, za które chcę panu Bogu podziękować. Mam 4 dzieci, 7 wnucząt. Udział w pielgrzymce to takie ładowanie akumulatorów – opowiada pani Danuta.

Pątnicy średnio pokonują codziennie ok. 30 kilometrów. Każdy dzień rozpoczynają mszą świętą. Ci, którzy nie mogli wyruszyć, mogą przyłączyć się do tzw. Duchowej Pielgrzymki. Od 1 do 15 sierpnia trzeba m.in. uczestniczyć we mszy świętej i przystępować do komunii świętej, codziennie odmawiać różaniec i apel jasnogórski. 15 sierpnia na Jasnej Górze pielgrzymi biorą udział w uroczystościach Wniebowzięcia NMP.

KZ NSZZ
Wariat
Jasna Cho... cho cho....
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KZ NSZZ
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC (2 sierpnia 2016 o 13:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4) Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!
Rozwiń
Wariat
Wariat (2 sierpnia 2016 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawdziwy Polak to miałby biało-czerwone skarpetki. Lewaka odróżniają natomiast tęczowe skarpetki, damska torebka i pióra w dolnej części ciała.
Rozwiń
Jasna Cho... cho cho....
Jasna Cho... cho cho.... (2 sierpnia 2016 o 11:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jasna Cholera! A dzie Ich Diabli niosą na JasnąGórę?
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2016 o 23:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I prawdziwy Polak na czele sandały i białe skarpetki
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!