wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Kamień pod Domowy Szpital wmurowany

Autor: eb

W poniedziałek w Białej Podlaskiej wmurowano kamień węgielny pod budowę Domowego Szpitala/ fot.E.Burda
W poniedziałek w Białej Podlaskiej wmurowano kamień węgielny pod budowę Domowego Szpitala/ fot.E.Burda

To ma być pierwszy taki ośrodek opieki długoterminowej i hospicyjnej w Polsce. W poniedziałek w Białej Podlaskiej wmurowano kamień węgielny pod budowę tzw. Domowego Szpitala.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

W jego ramach powstanie m.in. hospicjum stacjonarne, zakład opiekuńczo-leczniczy, specjalistyczna poradnia geriatryczna oraz dzienny ośrodek pobytu dla osób starszych. Nową inwestycję Wojewódzki Szpital Specjalistyczny szacuje na blisko 17 mln zł. Pokryje ją z własnego budżetu.  

Jak tłumaczy dyrekcja szpitala na północnej Lubelszczyźnie występuje zwiększone zapotrzebowanie na takie świadczenia medyczne. Wynikać to ma ze zmian demograficzno –epidemiologicznych. Według prognoz, już wkrótce w Polsce  ma być ponad 2 miliony  osób starszych niezdolnych do samodzielnej egzystencji. – Świadczenia będą kompleksowe. Tego oczekują pacjenci. Dobrze ocenia to też NFZ – zapewnia Dariusz Oleński, dyrektor WSzS. Domowy Szpital wprowadzi również innowacyjną teleopiekę. – Chodzi o zdalne otoczenie opieką starszych i chorych osób. Pomoże to zwłaszcza pacjentom z odległych miejscowości utrzymać stały kontakt z wyspecjalizowanym ośrodkiem medycznym – tłumaczy Adam Wiczuk, kierownik projektu.

W nowych obiektach znajdzie się 70 miejsc do hospitalizacji. – W biznesplanie przyjęliśmy, że przy pełnym rozruchu ośrodka, pracę znajdą tu 73 osoby – precyzuje Oleński. Roboty budowlane  ruszyły już tydzień temu. Domowy Szpital powstaje przy ul. Warszawskiej 15, w miejscu po dawnym Oddziale Zakaźnym. – Budynki należą do majątku szpitala. Były jednak w złym stanie technicznym. W ramach inwestycji nastąpi ich adaptacja oraz rozbudowa – zapowiada Adam Wiczuk.– Mogę złożyć deklarację, że terminy zawarte w umowie zostaną dotrzymane – zapewnia z kolei Jarosław Łepecki, prezes firmy Dombud, która realizuje inwestycję.

Obiekt ma być oddany do użytku w grudniu 2016 roku.

Gość
Gość
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 października 2015 o 10:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
chodziło o akt erekcyjny, a nie kamień:) Jest pewna różnica, a może kamień mniej wstydliwe określenie?
Rozwiń
Gość
Gość (19 października 2015 o 18:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sosnowski kase pcha do siebie.
Rozwiń
Gość
Gość (19 października 2015 o 18:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wmurowanie kamienia jako kampania wyborcza! Jeszcze nie wszystko zburzone i wywiezione a tu wmurowanie kamienia, ale pokazać się trzeba i lobbować kandydata lewicy. Próbuje naśladować panią Kopacz co otwierała gazoport.
Rozwiń
Gość
Gość (19 października 2015 o 17:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polska w ruinie normalnie ! Pisowcy i tak będą narzekać. Brawo , inwestować, realizować, rozwijać. Trzeba wybierać dobrze w przyszłych wyborach i głosować na ludzi takich jak były minister skarbu - KARPIŃSKI , wtedy będzie kontynuacja rozwoju naszego regionu , nowe drogi, szpitale itp.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!