środa, 21 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Którymi ulicami jeździ się najwolniej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 kwietnia 2012, 22:21

Najlepsze warunki panują na ulicy Terebelskiej, tam jeździ się najszybciej (Marek Pietrzela/Archiwum
Najlepsze warunki panują na ulicy Terebelskiej, tam jeździ się najszybciej (Marek Pietrzela/Archiwum

Prawie 19 godzin miesięcznie zajmuje kierowcom w Białej Podlaskiej przejazd przez centrum w godzinach szczytu. W skali roku tracą oni nieco ponad 9 dni na stanie w korkach – wynika z pomiarów jednego z portali internetowych monitorujących natężenie i utrudnienia w ruchu.

Dane o sytuacji drogowej w Białej Podlaskiej opracował serwis Korkowo.pl. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po miejskich ulicach w godzinach od 7 do 22. Badaniu poddano drogi prowadzące do centrum (ul. Warszawska, ul. Jana Pawła II, ul. Brzeska i ul. Terebelska).

Wynika z nich, że po najważniejszych ulicach Białej Podlaskiej w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego jeździ się ze średnią prędkością 46 km/h. W popołudniowym szczycie kierowcy pojadą wolniej o 6 km/h. Eksperci z serwisu Korkowo.pl przeanalizowali sytuację kierowców na poszczególnych ulicach dojazdowych do centrum Białej Podlaskiej.

Jak wygląda sytuacja w mieście? Na ul. Trebelskiej w godz. 7- 9 średnia prędkość wynosi zaledwie 36 km/h. Po południu jest nieco gorzej. Między 15 a 17 średnia prędkość to 33 km/h. Wg. analizy danych z GPS po Terebelskiej jeździ się najwolniej. – Na tle innych, większych miast nie ma jeszcze powodu do narzekań. Ulice korkują się najczęściej w określonych godzinach: rano, gdy jedziemy do pracy i później gdy z niej wracamy. Gorszy od korków jest zły stan dróg – komentuje pan Stanisław, taksówkarz z Białej Podlaskiej.

Nie tylko podróżującym ul. Terebelską przejazd przez centrum sprawia problemy. W porannym i popołudniowym szczycie na ul. Jana Pawła II średnia prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, oscyluje w granicach 37 - 38 km/h. Stanowczo lepsza sytuacja panuje na ul. Warszawskiej oraz Brzeskiej, tam w godzinach porannych średnia prędkość zbliża się do 50 km/h, a w popołudniowym szczycie kierowcy jeżdżą ze średnią prędkością 46 km/h. Jednocześnie są to drogi, którymi można najszybciej przemieścić się do centrum miasta.

Statystyczny kierowca Białej Podlaskiej poruszający się ulicami dojazdowymi do centrum w ciągu 252 dni roboczych w godzinach szczytu spędza 225 godzin. Na poszczególnych ulicach sytuacja przedstawia się następująco na ulicy Warszawskiej oraz Brzeskiej spędzamy rocznie po 57 godzin. Najtrudniejsza sytuacja jest na ul. Jana Pawła II, gdyż przejazd przez nią zajmuje kierowcom prawie 65 godzin. (źródło: korkowo.pl)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!