środa, 21 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Mieszkańcy wybrali siedem pomysłów na miasto

Dodano: 27 września 2016, 17:26
Autor: Ewelina Burda

Autorzy zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego dostali pamiątkowe statuetki (fot. Ewelina Burda)
Autorzy zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego dostali pamiątkowe statuetki (fot. Ewelina Burda)

Siedem projektów na które zagłosowało blisko 11 tys. bialczan. Wiadomo już które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Mieszkańcy Białej Podlaskiej głosowali od 27 sierpnia do 16 września - stacjonarnie i internetowo. Do wyboru mieli 51 propozycji. W budżecie znajdzie sie siedem.

Najwięcej bo 1446 głosów zdobył plac zabaw i fitness  przy ul. Kruczej i ul. Wyzwolenia. Poza tym zrealizowane będą: plac zabaw przy ul. Kopernika 7, "Janowska Arena" czyli boisko wielofunkcyjne przy ul. Janowskiej 80 i 82, remont chodnika wzdłuż ul. Spółdzielczej, uporządkowanie placu pod tereny rodzinnego wypoczynku  przy ul. Zagrodowej  34, budowa parkingu przy Orliku na terenie ZSO 2, "Witoroska - Moja Ulica-Moje Miasto" czyli chodnik po lewej stronie ul. Witoroskiej od skrzyżowania z ul. Łomaską do ul. Zielonej.

– Teraz te projekty będą musiały zostać zatwierdzone przez radnych – podkreśla Magdalena Mikołajczak koordynatorka z Bialskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

To pierwsza edycja budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Do podziału jest 1 mln zł. – To duże pozytywne zaskoczenie dla mnie, bo obawiałem się czy mieszkańcy dopiszą. A widać że taka forma się sprawdza. Ale to też dzięki dyrektorom szkół, którzy sie zaangażowali, radnych i urzędników – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk. – Projekty mają pewną pulę środków, niektóre zapewne będą realizowane w kilku etapach. To głównie infrastruktura. To dla nas wskazówka w którą stronę powinny pójść miejskie inwestycje – zauważa prezydent i już obiecuje że będą kolejne edycje. – Mam nadzieję że kwoty przeznaczone na budżet będą tylko rosły – dodaje.

– Zgłosiłam projekt zagospodarowania terenu przy ul. Zagrodowej. Nastawiamy się na dwa etapy. W pierwszym chodzi nam o uporządkowanie terenu który jest zarośnięty, trzeba go wyrównać i zabezpieczyć ogrodzeniem. A w kolejnym etapie chcielibyśmy postawić tam piaskownicę, plac zabaw, siłownię plenerową. Na razie miejsce jest nieestetyczne, a chcemy aby służyło rodzinnemu wypoczynkowi – tłumaczy autorka projektu Barbara Oleszczuk.

W sumie w budżecie obywatelskim najwięcej głosów oddali mieszkańcy obszaru piątego - z osiedli na ulicy Orzechowej, Łomaskiej i Sidorskiej. Wyniki budżetu zostały ogłoszone podczas obchodów Dni Patrona. Autorzy zwycięskich projektów dostali pamiątkowe statuetki.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!