wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Na Placu Wolności głośno o wolności

Dodano: 7 grudnia 2016, 14:57
Autor: eb

13 postulatów na 13 grudnia. „Sprzeciwiamy się zagrożeniu naszych wolności” – piszą organizatorzy Strajku Obywatelskiego w Białej Podlaskiej.

Protest przeciwko polityce obozu rządzącego zainicjował szef pomorskich struktur Komitetu Obrony Demokracji. Również w Białej Podlaskiej strajk współorganizują przedstawiciele KODu razem z Selimem Kulikowskim, reprezentującym Ogólnopolski Strajk Obywatelski.

– Protestujący spotkają się o godz. 16 na Placu Wolności. – Plac ten, jako miejsce pikiety, jest adekwatne, bo właśnie tę wolność chcą nam odebrać. Każdy może wziąć udział w proteście. Nieważne, kto jest kim, do jakiej organizacji należy, czy jest kobietą czy mężczyzną, młodym czy wiekowym człowiekiem – podkreśla Kulikowski.

„Jarosław Kaczyński i jego PiS toczy wojnę z całym społeczeństwem obywatelskim. Sprzeciwiamy się zagrożeniu naszych wolności, psuciu Polski, gdzie tylko można, rujnowaniu reputacji Rzeczypospolitej w Europie i na świecie, narażaniu bezpieczeństwa naszej ojczyzny. 13 grudnia wyraźmy swój sprzeciw i pokażmy naszą jedność. Mieszkańcy Białej czas przerwać marazm” – apelują organizatorzy.

Na Placu Wolności ma być czarno, a w oknach świece. „Przepasane kirem flagi Polski, Unii Europejskiej oraz różnych organizacji i ludzie ubrani na czarno” – zapowiadają protestujący. Proponują też, aby 13 grudnia o godz. 19.30, zamiast telewizorów, zapalić świecę w oknie. W swoich postulatach inicjatorzy Strajku Obywatelskiego domagają się m.in. dymisji rządu Beaty Szydło, wycofania rządu z planowanej reformy edukacji, niezależności politycznej mediów publicznych, odstąpienia od działań paraliżujących Trybunał Konstytucyjny oraz zaniechanie działań uderzających w prawa kobiet. 

Organizatorzy podawali informację że w strajku weźmie udział ZNP, ale Teresa Siedoruk prezes oddziału ZNP w Bialej Podlaskiej dementuje. - Przedstawiciele ZNP nie biorą w tym udziału. Uważamy że 13 grudnia nie jest właściwym dniem do tego strajku - zaznacza Sidoruk. 

Ja stary
Dżej Zii
gość
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ja stary
Ja stary (18 grudnia 2016 o 17:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli nie jesteś pstkomunistą ani alimenciarzem to jesteś durniem, bo tylko dureń wypisuje takie dyrdymasły za darmo.
Rozwiń
Dżej Zii
Dżej Zii (18 grudnia 2016 o 12:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lamusie mam 30 lat nie jestem ani postkomunistą ani alimenciarzem więc ***nij się w łeb
Rozwiń
gość
gość (10 grudnia 2016 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy ty wiesz że pośród posłów z PO jest najwięcej aparatczyków z przeszłością w PZPR
Rozwiń
,
, (10 grudnia 2016 o 11:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cymblale wasza demokracja to sprzedaż zieni polskiej i sprowadz islamistow. zastanów się co robisz 
Rozwiń
Gość
Gość (10 grudnia 2016 o 10:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zwolennicy prokuratora Piotrowicza który oskarzał opozycjonistów w stanie wojennym niech siedzą w domu. Komuniści nam nie potrzebni! Musimy sprzeciwić się łamaniu demokracji tak jak nasi ojcowie za komuny. Dzisiaj znów w rządzie mamy komunistycznych aparatczyków którzy chcą nam zabrać wolność i zakazać demonstracji. Nie możemy być bierni bo chory z nienawiści Jarek zbuje nam Białoruś.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!