niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Nowa aplikacja dla mieszkańców, firm i turystów z Białorusi

Dodano: 24 czerwca 2015, 15:54
Autor: Ewelina Burda

Materiały promocyjne do tego projektu opracowała Apella z Gdyni, która wydaje m.in. Tygodnik Podlaski. A w jej radzie nadzorczej zasiada m.in. senator PiS Grzegorz Bierecki.
Materiały promocyjne do tego projektu opracowała Apella z Gdyni, która wydaje m.in. Tygodnik Podlaski. A w jej radzie nadzorczej zasiada m.in. senator PiS Grzegorz Bierecki.

Dla mieszkańców, turystów z Białorusi i przedsiębiorców. Właśnie ruszył Mobilny System Informacji Gospodarczej. To aplikacja na smartfony i tablety oraz nowy portal internetowy Białej Podlaskiej.

Do tej pory, system przechodził testy. W poniedziałek oficjalnie go uruchomiono. – To system połączony z informatorem miejskim. Nie jest to jednak typowy portal, bo nie chcemy być konkurencją dla bialskich mediów – przyznaje prezydent Dariusz Stefaniuk.

Na portalu (www.bialapodlaska.pl) znajdą się aktualne informacje o wydarzeniach, miejscach, usługach, sklepach, trasach rowerowych.

Aplikacja automatycznie je ściąga. Wszystko dostępne w dwóch językach polskim i rosyjskim. Aplikację można bezpłatnie pobrać z ze sklepów GooglePlay i AppStore. - Działa w trybie offline, połączenie z Internetem jest wymagane jedynie do przeprowadzenia aktualizacji –dodaje rzecznik prezydenta Michał Trantau.

Ale oprócz funkcji informacyjno-turystycznej, system ma znaczenie gospodarcze. – To dla nas ważne narzędzie do promocji na zewnątrz. Lokalna gospodarka oparta jest głównie na przygranicznym położeniu. Chcemy w ten sposób promować działalność naszych przedsiębiorców – podkreśla naczelnik wydziału Polityki Gospodarczej, Rozwoju i Promocji Michał Romanowski. W rezultacie, ma to poszerzyć możliwości współpracy z przedsiębiorcami i kontrahentami zza wschodniej granicy. - Chcemy przedstawić naszym gościom pełną ofertę gospodarczo-turystyczną w jednym miejscu, za pomocą nowoczesnych narzędzi, których nie posiadają inne miasta – zaznacza naczelnik.

Portalem kieruje Radosław Plandowski z Bialskiego Centrum Kultury. Ale „stara” strona Urzędu Miasta nadal istnieje (http://www.um.bialapodlaska.pl/) i ma być poświęcona sprawom związanym tylko z bialskim magistratem. Obecnie, trwa promocja projektu, m.in. na przejściach granicznych, w hotelach, centrach handlowych. Przedsiębiorcy, którzy chcą być uwzględnieni w bazie aplikacji, w każdej chwili mogą wypełnić odpowiedni formularz.

Materiały promocyjne do tego projektu opracowała Apella z Gdyni. Na swojej stronie internetowej spółka informuje, że „w lutym 2015 r. zwyciężyła w przetargu”. Za 50 tys. zł (brutto) Apella przygotowała „ ekologiczne torby na zakupy, foldery informacyjne oraz plakaty, billboardy, ulotki promujące mobilny system miasta wśród obcokrajowców”. „Realizacja obejmowała zarówno prace koncepcyjne, jak i tworzenie tekstów oraz ich tłumaczenie, aż do finalnej, wyprodukowanej wersji”- czytamy na stronie spółki, która wydaje m.in. Tygodnik Podlaski. A w jej radzie nadzorczej zasiada m.in. senator Grzegorz Bierecki.

Mobilny System Informacji Gospodarczej kosztował blisko 300 tys. zł, z czego 224 tys. zł to środki unijne.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!