wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Osiemdziesięcioletnia szkoła zbiera wspomnienia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 września 2013, 16:27
Autor: (IZI)

 (Agnieszka Mazuś / Archiwum)
(Agnieszka Mazuś / Archiwum)

Szkoła Podstawowa nr 5 przygotowuje się do obchodów swojego 80-lecia. Szkoła apeluje do swoich absolwentów i pracowników o przynoszenie pamiątek z dawnych lat.

Uroczystości jubileuszowe są zaplanowane na 11 października. Rozpoczną się o godz. 9 od mszy w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Uroczysta gala, połączona z miejskimi obchodami Dnia Edukacji Narodowej, zacznie się w szkole o godz. 11.

11 października będzie też dniem otwartym placówki, na który dyrekcja zaprasza wszystkich absolwentów. Zachęca ich też do organizowania na terenie szkoły spotkań rocznikowych z wychowawcami i nauczycielami.

To jeszcze nie wszystko. Ma powstać wystawa pamiątek z dawnych lat. – Zwróciliśmy się z apelem o ich przynoszenie. Planujemy stworzyć szkolną salę tradycji. Jeśli właściciele tych pamiątek na to pozwolą, to chcielibyśmy, aby ekspozycja pozostała u nas na stałe – mówi Jan Jakubiec, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej.
Podstawówka już pięć lat temu uroczyście obchodziła swój jubileusz.

Wówczas miała za sobą 75 lat działalności. – Nasi pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę w 1933 r. Najbardziej wartościowymi pamiątkami z historii szkoły w czasie jubileuszu 75-lecia, były wspomnienia najstarszych uczniów – mówi dyr. Jakubiec. – Z łzami w oczach opowiadali o swoich czasach młodości. Mamy nadzieje, że nasi najstarsi uczniowie również w tym roku będą gościć na uroczystościach.

Już wtedy udało się zebrać też trochę pamiątek z historii szkoły. Wśród nich pierwsze świadectwa, listy obecności i arkusze ocen. W tym roku szkoła apelowała o przynoszenie kolejnych takich dokumentów, ale także zeszytów, tarcz, mundurków, tornistrów, kronik szkolnych i innych przedmiotów.

Szkoła Podstawowa nr 5 na początku swojej działalności mieściła się przy ul. Sportowej. W swojej obecnej siedzibie działa od 1961 r. Dyrektor dodaje, że w tym roku, jeszcze przed jubileuszem, dostała swój prezent urodzinowy. – Udało nam się zbudować parking na 42 samochody, z miejscami dla niepełnosprawnych – zaznacza dyr. Jakubiec.

Więcej informacji o uroczystościach jubileuszowych i organizacji spotkań rocznikowych można znaleźć na stronie internetowej: www.szp5.republika.pl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!