niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Ostatnia szansa na propozycję do budżetu obywatelskiego

Dodano: 24 maja 2016, 14:44
Autor: eb

Do 30 maja można zgłaszać propozycje do budżetu obywatelskiego (fot. UM Biała Podlaska)
Do 30 maja można zgłaszać propozycje do budżetu obywatelskiego (fot. UM Biała Podlaska)

To już ostatni dzwonek na składanie propozycji projektów do budżetu obywatelskiego. Wnioski można złożyć w Bialskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości do końca maja.

Siedem okręgów i 1 mln zł do podziału. Tak w skrócie wygląda budżet obywatelski, który Biała Podlaska wprowadza po raz pierwszy. Realizacja projektów nastąpi w 2017 roku.

– Według zapisów regulaminu środki z budżetu obywatelskiego możemy wykorzystać na poprawienie estetyki miasta, utworzenie terenów zielonych, placów zabaw, ścieżek rowerowych czy skateparku. Mieszkańcy mogą mieć także wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa, proponując instalację dodatkowego oświetlenia czy utworzenie przejść dla pieszych – mówi Michał Trantau rzecznik prezydenta.

Propozycje mogą składać  bialczanie, którzy ukończyli 16. rok życia. Do danego projektu trzeba dołączyć listę co najmniej 30 podpisów poparcia.

Następnie, wnioski przejdą oceny formalne oraz techniczno-finansowe. Zajmie się tym 10-osobowy Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego. To urzędnicy z poszczególnych wydziałów magistratu. Zespół będzie konsultował projekty z wnioskodawcami i w razie potrzeby, będzie prosił o ich modyfikację. 12 sierpnia prezydent miasta ogłosi listę projektów, które będą poddane głosowaniu mieszkańców. Głosować będzie można internetowo lub stacjonarnie do 16 września. Każdy mieszkaniec będzie mógł oddać 2 głosy.

Pieniądze z budżetu obywatelskiego trafią do projektów z największą liczba głosów na danym obszarze, aż do wyczerpania puli. Ogłoszenie wyników planowane jest na 24 września. Szczegółowe informacje na ten temat oraz formularz wniosku, znajdziemy na specjalnej stronie internetowej www.bo.bialapodlaska.pl

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!