niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Pasażerowie zadowoleni z komunikacji miejskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lutego 2010, 19:36
Autor: (pim)

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Białej Podlaskiej przeprowadził badania opinii mieszkańców na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej. Wzięło w nich udział ponad 400 osób. Najliczniejszą grupę spośród ankietowanych stanowiły osoby w wieku od 19 do 26 lat.

Pośród respondentów przeważały osoby, które codziennie jeżdżą autobusem. Najliczniejsza grupy ankietowanych deklarowała, że czas ich podróży wynosi 11–15 minut. Sporą grupę stanowili też podróżni poruszający się na krótkich trasach, czyli do 10 minut.

Na pytanie dotyczące wygody podczas podróży komunikacją zbiorową, aż 43 proc. ankietowanych dopuszcza jazdę autobusem na stojąco, w nieuciążliwych warunkach; 29 proc. liczy na miejsce siedzące, a 11 proc. oczekuje przejazdu z zagwarantowanym miejscem siedzącym. Tylko 11 proc. dopuszcza jazdę, gdy jest tłok.

Zapytani o to, dlaczego wybierają komunikacje miejską 46 proc. badanych odpowiedziało, że podróż autobusem jest tańsza niż samochodem. 18 proc. narzekało na trudności z parkowaniem samochodu.
Po kilkanaście proc. pasażerów powoływało się na zadowalająca jakość komunikacji miejskiej lub korki i zły stan dróg.

Gdyby ankietowani mieli coś zmienić? Co trzeci uważa, że autobusy powinny kursować częściej. 28 proc. że powinny być punktualne. Pewna cześć opowiedziała się za obniżeniem kosztu i poprawą dostępności do komunikacji.

Na koniec ankiety pasażerowie poproszeni zostali o ocenę komunikacji miejskiej. 40 proc. jest zadowolonych (32 proc. ocenia ją jako dobrą, a 8 proc. jako bardzo dobrą). Według 37 proc. bialska komunikacja jest wystarczająca i nie trzeba nic zmieniać. Niezadowolenie wyraziło tylko 23 proc. badanych – w większości były to osoby w wieku do 19 lat.

– Systematycznie analizujemy wpisy internetowe dotyczące komunikacji. Na naszym forum było ich 300 – mówi Tadeusz Ułanowicz, dyrektor ZKM. Zapowiada, że po badaniach napełnienia autobusów wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu komunikacji w soboty i niedzielę.

W 2012 ZKM przewiduje wprowadzenie monitoringu autobusów i elektronicznego biletu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!