czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Pielęgniarstwo od strony praktycznej

Dodano: 1 grudnia 2017, 19:48
Autor: eb

Pielęgniarki w Państwowej Szkole Wyższej będą studiować nie tylko w salach wykładowych.

Uczelnia dostała 2,6 mln zł unijnego dofinansowania na stworzenie monoprofilowego centrum symulacji medycznej.

Chodzi o to, aby nauka na kierunku pielęgniarstwo była bardziej praktyczna. Centrum powstanie w budynku przy ulicy Sidorskiej, naprzeciwko głównego gmachu PSW. Do dyspozycji studentów będą: sala opieki pielęgniarskiej, sala egzaminacyjna OSCE (Objective Structured Clinical Examination), sale do ćwiczeń ratunków z zakresu ALS (Advanced Life Support) i BLS (Basic Life Support). Do tego pomieszczenia do ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich i technicznych. Wszystko zostanie wyposażone w nowoczesnysprzęt.

– W nauczaniu pielęgniarstwa bardzo ważne jest wykształcenie praktycznych umiejętności, których nauka w warunkach symulacyjnych jest łatwiejsza dla studentów i stanowi wstęp do nauki w warunkach klinicznych – tłumaczy Jowita Grochowiec, dyrektor gabinetu rektora.

Uczelnia realizuje ten projekt w partnerstwie z NZOZ Ośrodkiem Medycyny Szkolnej i Opieki Długoterminowej w Domu Chorego „VITA” w Białej Podlaskiej. Podpisanie umowy na dotację odbędzie się 14 grudnia w Ministerstwie Zdrowia. Studenci pielęgniarstwa skorzystają z projektu od stycznia.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 grudnia 2017 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do rektora (profesor od spisów wyników piłki okregowej) nadal wchodzi się na platforme zbitą z desek? Tak z 1m nad poziom podłogi.
Rozwiń
Gość
Gość (2 grudnia 2017 o 08:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczywiście szkolić będą ,tylko ile ich w Białej zostanie? Czy kształci się pod nasze zapotrzebowanie ,czy może pod zapotrzebowanie zachodniej Europy? To oczywiście za pieniądze unijne/inaczej nasza składka przechodzi przez kasę unii i wraca etapami do nas/,16,5 mld zł wpłaca rząd polski na początku stycznia każdego roku,a potem te pieniądze wracają:tu 2 mln,tam 2 mld,a wszystko się pięknie nazywa fundusze unijne.Po ukończeniu PSW zostanie w Białej 2-5 osób,a reszta za granicę.Dla uczelni to interes,ale dla kraju?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!