niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: SARP podpowie jak projektować miasto

Dodano: 25 listopada 2016, 20:47
Autor: eb

Architekci spotkali się w Białej Podlaskiej/ fot. E.Burda
Architekci spotkali się w Białej Podlaskiej/ fot. E.Burda

Lubelski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich chce współpracować z Białą Podlaską. I namawia miasto aby zamiast przetargów korzystało z konkursów architektonicznych pod patronatem SARP.

– W przetargach kryterium wyboru to najniższa cena, a za tym często nie idzie jakość – mówi Bartłomiej Kożuchowski z lubelskiego SARP, które swoje ostatnie wyjazdowe posiedzenie zorganizowało w Białej Podlaskiej. – Naszą wizytą chcemy zaoferować miastu pomoc przy wyborze najlepszych projektów architektonicznych. Taką formą wyboru może być konkurs. Tym zajmujemy się od lat. Mamy swoich sędziów z doświadczeniem. Konkurs zapewnia wysoką jakość architektury, a co za tym idzie przestrzeni miejskiej – podkreśla Kożuchowski.

Do tej pory Biała Podlaska nie miała okazji współpracować z SARP. Lublin za to tak. – Jesteśmy świeżo po rozstrzygnięciu konkursu na szpital kliniczny przy ul. Staszica w Lublinie – precyzuje prezes lubelskiego SARP.

A na przykład w Radzyniu Podlaskim przy współpracy ze stowarzyszeniem powstały komenda policji czy budynek sądu. – W Białej Podlaskiej podobnie jak w innych miastach są problemy przestrzenne, ale też związane z jakością projektów architektonicznych. Zawsze może być lepiej – stwierdza z kolei Arkadiusz Bojczuk, architekt urbanista z Białej Podlaskiej, członek zarządu SARP. – Zazwyczaj instytucje które z nami współpracują są zadowolone z efektów konkursów – dodaje Bojczuk.

Miasto deklaruje chęć współpracy. – Liczymy że SARP podpowie nam jak można przestrzeń publiczną lepiej projektować, nie tylko pod kątem użytkowym, aby była funkcjonalna dla mieszkańców, ale również ciekawa – przyznaje prezydent Dariusz Stefaniuk. – Przed nami kolejny etap rewitalizacji Parku Radziwiłłowskiego, chcemy m.in. zadaszyć amfiteatr. Przygotowujemy też projekt miejskiego stadionu. Liczymy na sugestie i współpracę – podkreśla na koniec prezydent.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 listopada 2016 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SARP, powinien ,,na dobry początek'' zaproponować obecnemu prezydentowi i jego zastępcom dobrze przemyślane tajne, podziemne przejścia do magistratu z ich miejsc zamieszkania. Niewątpliwie, takie tajne tunele są pilnie potrzebne, żeby się obecne ,,władze'' w ogóle nie spotykały z wyborcami, którzy widzą rażący rozdźwięk, między obietnicami wyborczymi, a nadal szarą, bialską rzeczywistością.....
Rozwiń
Gość
Gość (26 listopada 2016 o 13:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Arkadiusz Bojczuk, to ten od rejestracji domen internetowych?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!