czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Trzy połączenia szkół od września

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lutego 2011, 19:16
Autor: (pim)

Wojciech Nikoniuk, przewodniczący rady rodziców z IV LO walczył jak lew, ale bez sukcesu. (Fot. Mare
Wojciech Nikoniuk, przewodniczący rady rodziców z IV LO walczył jak lew, ale bez sukcesu. (Fot. Mare

Nie pomogły negatywne opinie kilku rad pedagogicznych oraz cichy protest licealistów z bialskiego IV LO. Zdecydowaną większością głosów dziś bialscy radni przyjęli uchwały o połączeniu kilku bialskich szkół w zespoły.

W wielogodzinnej dyskusji nie brakowało emocji. Zderzały się opinie urzędników magistratu pragnących zyskać ponad 1 mln oszczędności i lepsze wykorzystanie budynków szkolnych oraz obrońców mniejszych szkół, gdzie "dziecko nie ginie w molochu".

Najwięcej emocji przyniosła sprawa włączenia LO im. S. Staszica do tworzonego zespołu przy ul. Akademickiej. Tam, w proteście przeciwko propozycji miasta, licealiści przychodzili do liceum w ubrani na czarno.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele obawiają się, że ich "szkoła z dusza” dbająca o przedmioty artystyczne straci ten charakter. Mówił o tym zdecydowanie Wojciech Nikoniuk, przewodniczący rady rodziców z IV LO.

Protestujący przeciwko włączaniu IV LO w skład zespołu przygotowali więc adresowany do samorządu apel o powstrzymanie się od tworzenia zespołu. Pod pismem podpisało się około 1500 osób. Przeciwko fuzji bialskich szkół były nauczycielska "Solidarność” oraz bialskie Prawo i Sprawiedliwość.

Podczas głosowania większość rady, bo aż 12 radnych z kilku ugrupowań poparła projekty uchwał o łączeniu szkół. Od nowego roku szkolnego będą funkcjonować wspomniane trzy zespoły.

Nastąpi zatem włączenie: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ks. Stanisława Brzóski do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3; utworzenie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi (z połączenia Szkoły Podstawowej nr 5 i Publicznego Gimnazjum nr 4) oraz utworzenie Zespołu Szkół z Ogólnokształcących nr 4 (Publicznego Gimnazjum Nr 2 i IV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica).

– Już niedługo zorganizujemy konkursy na dyrektorów dwóch nowych zespołów - zapowiada Joanna Marchel, naczelnik wydziału edukacji Urzędu Miasta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!