sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Firma Vikking doceniona na Litwie

Dodano: 4 grudnia 2015, 08:06
Autor: eb

mat.prasowe
mat.prasowe

Przedsiębiorstwo wielobranżowe Vikking z prestiżową nagrodą Polish Business Awards 2015. Producent drzwi kompozytowych i okien z Białej Podlaskiej odebrał statuetkę w kategorii „Sukces rynkowy małych i średnich przedsiębiorstw”.

Konkurs organizuje Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wilnie.  Jury spośród 23 nominowanych litewskich i polskich przedsiębiorstw nagrodziło pięć, które w sposób szczególny przyczyniają się do wzmacniania i intensyfikowania stosunków gospodarczych pomiędzy krajami. - Produkujemy ekskluzywne drzwi kompozytowe które łącza w sobie estetykę drewna, lekkość aluminium i odporność stali. Są ekstremalnie odporne na warunki atmosferyczne – mówi Katarzyna Pilipiuk z  Vikking KTS. Firma istnieje od 1991 roku. - Nasze drzwi i okna sprzedaje  ponad 100 dystrybutorów w całej Polsce, ale także na Litwie, we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz w krajach skandynawskich – dodaje Pilipiuk.

— Litwa to nie tylko nasz sąsiad, ale bardzo ważny partner handlowy. Polska jest jednym z większych inwestorów na Litwie. Przedsiębiorcy z Litwy coraz chętniej inwestują w Polsce. Jesteśmy dumni, że współpraca z naszym sąsiadem układa się pomyślnie. Biznes Polski i Litwy doskonale się uzupełnia — mówił otwierając galę Henryk Szymański, kierownik wydziału promocji handlu i inwestycji ambasady RP w Litwie. Statuetkę Vikkingowi wręczył prezes Polsko-Litewskiej Izby Handlowej Jarosław Niewierowicz.— Polska gospodarka stoi w dużym stopniu na małych, średnich przedsiębiorstwach. Jest mi szczególnie miło, że mogę wręczyć statuetkę dla małej firmy, która weszła na rynek litewski i mało tego że odniosła sukces, przyczyniła się też do sukcesu małych firm — zaznaczył w Wilnie Jarosław Niewierowicz. — Dla nas to jest wielkie wyróżnienie. Cieszymy się, że nasze produkcje z Polski cieszą się na Litwie popularnością. To ogromny zaszczyt — przyznaje  Kazimierz Gajosz, specjalista serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego ze spółki Vikking KTS, który odbierał statuetkę.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!