czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Warszawska z chodnikiem i ścieżką rowerową. Tego chcą mieszkańcy

Dodano: 27 listopada 2016, 15:34
Autor: eb

Mieszkaniec nie rozumie dlaczego ścieżka rowerowa biegnąca od Styrzyńca kończy się przed granicami miasta, bez kontynuacji wzdłuż ulicy Warszawskiej (fot. Google Street View)
Mieszkaniec nie rozumie dlaczego ścieżka rowerowa biegnąca od Styrzyńca kończy się przed granicami miasta, bez kontynuacji wzdłuż ulicy Warszawskiej (fot. Google Street View)

Budowa chodnika oraz ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. W petycji do władz miasta zwraca się o to mieszkaniec Andrzej Halicki.

Jego zdaniem ulica Warszawska to ważny szlak komunikacyjny w mieście. "Pomimo swojej strategicznej lokalizacji i znacznego ruchu samochodowego ulica nie posiada zaplecza infrastrukturalnego w postaci chodnika oraz ścieżki rowerowej. Stan ten negatywnie wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców, turystów oraz wizerunek miasta (...)" - zwraca uwagę w petycji Halicki.

Mieszkaniec nie rozumie dlaczego ścieżka rowerowa biegnąca od Styrzyńca kończy się przed granicami miasta, bez kontynuacji wzdłuż ulicy Warszawskiej. Mieszkańcy próbowali złożyć projekt budowy ciągu pieszo-rowerowego  do budżetu obywatelskiego, ale ostatecznie wygrały inne propozycje. Niemniej jednak propozycja zyskała aż 855 głosów.

Co na to bialski magistrat? – Cieszymy się, że mieszkańcy naszego miasta widzą problemy i na nie reagują. Ulica Warszawska jest jedną z najpilniejszych jeżeli chodzi o remont – przyznaje Michał Trantau, rzecznik prezydenta. – Należy jednak przypomnieć, że jej konstrukcja sprawia, że modernizacja będzie wtedy skuteczna gdy wykona się ją od samego początku. To znaczy należy zerwać całą dotychczasową nawierzchnię i położyć nowe pokłady. Szukamy na ten cel pieniędzy zewnętrznych, bo budżet miasta nie jest w stanie sobie poradzić z wielomilionową inwestycją – zaznacza rzecznik prezydenta.

W pierwszej kolejności ścieżka rowerowa i remont chodników zaplanowany jest wzdłuż al. Tysiąclecia i ul. Brzeskiej w ramach tzw. Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Czytaj więcej o: drogi Biała Podlaska
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 grudnia 2016 o 21:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brzeska jak najbardziej! Ale aleja 1000-lecia??? Bez jaj!Co tam remontować? Bo nie rozumiem! Od ronda Dmowskiego po plac WP jest jak dla mnie ok. No poza mostem, bo właśnie na nim pojawiają się uWystarczy w chwili obecnej odśnieżać i sypać, a latem trawnik z chodnika zerwać bo się z około 1,20m szerokości, 80cm robi!(ul. Drzewieckiego to samo!). Tylko patrzeć jak ścieżka rowerowa na Lubelskiej zarośnie. ŻEBY MIEĆ, TRZEBA DBAĆ. A nie wydawać na modernizację, modernizowanego!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!