wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Wspólne szkolenia i zakupy ze Szwajcarami

  Edytuj ten wpis
Autor: (pim)

Szwajcarzy na terenie obiektów Izby Celnej (Izba Celna Biała Podlaska)
Szwajcarzy na terenie obiektów Izby Celnej (Izba Celna Biała Podlaska)

W ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy zostanie zakupionych kilkanaście pojazdów dla grup mobilnych z Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

W miniony weekend szwajcarscy i polscy celnicy wspólnie ćwiczyli przy interpretacji obrazów RTG. W bialskiej Izbie Celnej zostały zorganizowane trzydniowe warsztaty w ramach projektu "Przygotowanie mobilnych grup kontrolnych Służby Celnej do wykonywania zadań szybkiego reagowania i zarządzania kryzysowego”.

W ramach zajęć praktycznych uczestnicy warsztatów zapoznali się pracą na najnowocześniejszym w województwie lubelskim stacjonarnym urządzeniu rentgenowskim na terenie terminala w Koroszczynie.

Izba Celna w Białymstoku udostępniła również specjalistyczny samochód dla grup mobilnych, jest on równocześnie najmniejszym mobilnym urządzeniem RTG do prześwietlania pojazdów osobowych, ciężarowych oraz kontenerów.

- W czasie warsztatów uczestnicy pracowali na konkretnych przykładach ujawnień dokonanych przy użyciu urządzeń rentgenowskich, co przyniosło wiele ciekawych spostrzeżeń w zakresie interpretacji obrazu – informuje st. aspirant celny Marzena Siemieniuk z Izby Celnej w Białej Podlaskiej.


Polsko-szwajcarski projekt, w ramach którego przeprowadzono warsztaty będzie realizowany do końca 2012 r.

- W ramach działań projektowych planowane są kolejne warsztaty dla funkcjonariuszy celnych oraz staże zagraniczne. Planuje się też zakup 60 pojazdów dla grup mobilnych, z których kilkanaście trafi do Izby Celnej w Białej Podlaskiej – zapowiada Siemieniuk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!