czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Wyrzucony urzędnik wrócił do pracy. Jako inspektor

Autor: Ewelina Burda

Zwolniony dyscyplinarnie urzędnik wrócił do pracy w ratuszu. Roman Siekierka nie jest już jednak naczelnikiem, ale inspektorem. Zrzekł się też roszczeń wobec Urzędu Miasta w sądzie pracy

 14 października Sąd Pracy w Białej Podlaskiej umorzył postępowanie w sprawie zwolnionego urzędnika. Siekierka cofnął bowiem pozew i zrzekł się roszczeń wobec Urzędu Miasta.


Szczegółów porozumienia nie chcieli komentować ani Roman Siekierka, ani jego były bezpośredni przełożony prezydent Dariusz Stefaniuk.


Jak udało nam się ustalić, były naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej pracuje obecnie w miejskim Referacie Zarządzania Kryzysowego jako inspektor. Taka informacja pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej 16 października.


– Nie komentujemy tej sprawy – ucina rzecznik prezydenta Michał Trantau.


W marcu 63-letni Roman Siekierka został zwolniony dyscyplinarnie z powodu „ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych”. Pracodawca, czyli Urząd Miasta, zarzucił byłemu naczelnikowi m.in. nierzetelne wykonywanie czynności związanych „z nadzorem nad gospodarowaniem mieszkaniowym zasobem gminy”.


Urzędnik stracił pracę tuż po tzw. aferze lokalowej. Dwa mieszkania komunalne poza kolejnością wynajęto pracownikom magistratu, w tym doradcy prezydenta. Po nagłośnieniu sprawy m.in. przez Dziennik Wschodni, panowie z mieszkań się wyprowadzili, a Dariusz Stefaniuk ogłosił, że to urzędnicy wprowadzili go w błąd. Mieli mu sugerować, że są to mieszkania służbowe. Za karę naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej stracił stanowisko.


Roman Siekierka odwołał się do sądu pracy. Domagał się przywrócenia do pracy i wypłaty wynagrodzenia za czas pozostawania bez zatrudnienia. 14 października sąd umorzył postępowanie, bo były naczelnik wycofał pozew.

Gość
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 października 2015 o 19:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ciekawe dlaczego pan rzecznik nie wyjaśni powodów zatrudnienia pracownika zwolnionego dyscyplinarnie
Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2015 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KAŻDY URZĘDAS TO MENDA NIEZALEŻNIE OD TEGO KOMU DU_P_Ę LIŻE. ZNAJĄC BIELSKIE REALIA TROCHĘ DZIWNA TO SYTUACJA - NA PEWNO MIAŁ PROPOZYCJĘ " NIE DO ODRZUCENIA" - DZIWNE, ŻE WCZEŚNIEJ NIE ZAUWAŻYŁ, ŻE POPEŁNIA PRZESTĘPSTWO. CO TO ZA NACZELNIK, KTÓREGO OSZUKUJE PODWŁADNY
Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2015 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiem jak inni uważają ale fizjonomia tego pana nie wzbudza u mnie zaufania..
Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2015 o 10:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze, że media nagłośniły te "wynajęcia" mieszkań.
Rozwiń
Gość
Gość (24 października 2015 o 20:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Romek, skoro nie kandydujesz to wyborcza cisza nie stoi na przeszkodzie bym powiedział ci - całe życie potrafiłeś się ustawiać plecami do wiatru. I znów masz sukces. Po trupach do celu stary komuchu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!