wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Założą kanalizację za półdarmo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 listopada 2011, 20:43

Pani Helena Olszewska jest zainteresowana skorzystaniem z programu (Marek Pietrzela)
Pani Helena Olszewska jest zainteresowana skorzystaniem z programu (Marek Pietrzela)

Ponad 900 nieruchomości w Białej Podlaskiej może zostać podłączonych do sieci kanalizacyjnej. Dzięki dofinansowaniu nawet mniej zamożni mają szansę na dostęp do miejskiej kanalizacji ściekowej.

Renata Szwed, dyrektor gabinetu bialskiego prezydenta, informuje, że dzięki dofinansowaniu przez Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, będzie możliwa 45-procentowa dotacja do kosztów budowy przyłącza. – Korzystający z dotacji w momencie przystąpienia do projektu musi zapewnić wkład w wysokości co najmniej 15 proc. planowanych kosztów budowy podłączenia. A resztę należności może wpłacić w niskooprocentowanych ratach – wyjaśnia dyrektor.

"WOD-KAN” zorganizował cykl spotkań informacyjnych z mieszkańcami. Jutro odbędzie się ostatnie z nich. Helena Olszewska, która mieszka przy ul. Brzeskiej, o możliwości taniego podłączenia do sieci dowiedziała się jednak od nas. – Zainteresuję się tą możliwością. W momencie opróżniania szamba przeszkadza bowiem przykry zapach. Dobrze, że w wielu rejonach miasta jest szansa na postęp cywilizacyjny.

Zygmunt Król, prezes spółki "WOD-KAN”, informuje nas, że koszty budowy przyłącza kanalizacyjnego zlokalizowanego w pasie drogowym ponosi jego firma. Właściciel budynku płaci za odcinek od instalacji wewnętrznej do granicy działki.

– Szczegółowe dane o liczbie i nakładach oraz szacunkowej odpłatności zostaną określone już w grudniu po wyrażeniu przez mieszkańców deklaracji przystąpienia do projektu. Chodzi o podpisanie umów przedwstępnych. Według naszych szacunków, z oferowanej pomocy mogłoby skorzystać ponad 900 właścicieli nieruchomości zlokalizowanych przy ulicach, gdzie są wybudowane kanały ściekowe – wyjaśnia Król.

Dodaje, że średni koszt szacunkowy podłączenia wyniesie poniżej 2000 zł. Program ruszy w II kwartale 2012 roku, ma by zakończony do końca 2014 r.

Ostatnie spotkanie

Dziś o godz. 16.30 w siedzibie bialskich wodociągów odbędzie się spotkanie z mieszkańcami osiedli Kopernika, Glinki, Francuska, Centrum i części osiedla Piastowskiego w sprawie dofinansowania budowy przyłączy na ich terenie. Projekt "Budowa podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego miasta jako pomoc bialskim rodzinom” jest realizowany przez prezydenta miasta Biała Podlaska oraz "WOD-KAN”. Mogą przystąpić do niego osoby, które dotąd nie miały możliwości skorzystania z miejskiej sieci kanalizacji ściekowej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!