wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Zmiana planów. Przy Piłsudskiego będzie boisko i stadion

Dodano: 8 grudnia 2015, 13:18
Autor: eb

Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Białej Podlaskiej powstanie, jeżeli Ministerstwo Sportu i Turystyki dołoży połowę środków.

Inwestycję miasto oszacowało na 2,1 mln zł. W projekcie budżetu na 2016 rok możemy przeczytać, że boisko powstanie, jeżeli resort wesprze miasto dotacją.

– Liczę że nowe władze w ministerstwie inaczej podejdą do tematu i okażą się partnerami. Właśnie uzgadniam termin spotkania z ministrem. Chciałabym ustalić czy resort przewiduje konkursy dla samorządów na budowę takich boisk – tłumaczy prezydent Dariusz Stefaniuk (PiS).

Przypomnijmy, że w kwietniu obiekty sportowe w Białej Podlaskiej wizytował ówczesny minister sportu w rządzie Ewy Kopacz Andrzej Biernat. – Czuję się oszukany przez ministra. Był tutaj, zapewniał, że środki czekają w ministerstwie. Zasugerował nam, aby stworzyć tytuł budżetowy i zabezpieczyć 50 proc. wkładu własnego. Zrobiliśmy to. Po czym, wiceprezydent Adam Chodziński udał się do ministerstwa gdzie otrzymał odpowiedź, że takich środków nigdy w resorcie nie było – relacjonuje Stefaniuk.

Wcześniej miasto planowało, że pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią powstanie przy Akademii Piłkarskiej TOP-54 .

Ale lokalizacja się zmieniła. – Wstępny kosztorys pokazał że boisko przy TOP-54 kosztowałoby nas ponad 3,5 mln zł. To przez tereny podmokłe. Dlatego uznaliśmy, że rozsądniej jest wbudować boisko za mniejsze pieniądze przy miejskim stadionie – tłumaczy wiceprezydent Adam Chodziński. Tym bardziej, że władze miasta zdecydowały, że nie będą stawiać nowego stadionu, ale zajmą się remontem obiektu przy ul. Piłsudskiego.

Remont stadionu?

– Rozmawiamy z ministerstwem również o możliwości pozyskania środków na remont stadionu – dodaje Chodziński.

Urzędnicy liczą, że decyzja o budowie boiska pełnowymiarowego przy Piłsudskiego i plany remontu stadionu wpłyną na połączenie dwóch piłkarskich drużyn: MKS Podlasie i TOP-54. – W ten sposób chcemy umacniać sport. Zarządy obu drużyn rozmawiają na ten temat.  Zależy nam aby zarówno dzieci jak i młodzież trenowała w dobrych warunkach – podkreśla prezydent.  – Już wstępne rozmowy były prowadzone. Ale na razie sprawa jest zawieszona. Zastanawiamy się. Wrócimy do tego w 2016 roku – zapowiada wiceprezes Podlasia Zbigniew Barszcz.

Działalność klubów będzie też zasilona kortami tenisowymi. – Rozwiązałem umowę z dotychczasowym najemcą. Korty będą w naszych rękach. To będzie dodatkowa możliwość zarobku dla klubów – uważa Stefaniuk.

Gość
Gość
Przedsiębiorca
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 grudnia 2015 o 11:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dwa słowa do dwóch wpisów. Pan minister Biernat odwiedził Białą i po jego wizycie natychmiast wprowadzono do budżetu kwotę 1 mln złotych na budowę sztucznego boiska. Bardzo dokładnie pamiętam, ze miało to być 50% inwestycji. Drugi wpis jest wspaniały, mówi jak dobrze jest za Wisłą na zachód bo tam rządziło PO. Nie proszę pana PO rządziło całą Polską przez 8 lat i to w efekcie ich działań Polska wschodnia wygląda jak wygląda. Dlaczego? Bo była to kara za nieodpowiednie głosowanie - wersja A, albo mamy Polskę wschodnią ? Karpiński/ w dup...e - wersja B. Proszę sobie wybrać wersję, trzeciej nie widzę. Jeszcze jedno, proszę nie wypowiadać się w sprawach o których nie ma pan pojęcia.
Rozwiń
Gość
Gość (8 grudnia 2015 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowny Panie Darku (Prezydencie Miasta). Stwierdza Pan, że czuje się oszukany przez ministra (Andrzeja Biernata), który w trakcie wizyty w Białej zapewniał, że środki (na budowę boiska) czekają w ministerstwie. Jednakże z komunikatów udzielonych przez Pana rzecznika (M.Trantau) wynika, iż ostateczna decyzja należała jednak do urzędników ministerstwa, gdyż to właśnie z budżetu resortu finansowana byłaby inwestycja, o czym mowa w informacjach prasowych zamieszczonych pod adresem: http://www.dziennikwschodni.pl/biala/n,1000001397,bedzie-nowe-boisko-w-bialej-podlaskiej.html oraz http://bialapodlaska.naszemiasto.pl/artykul/minister-sportu-andrzej-biernat-odwiedzil-biala-podlaska,3351202,artgal,t,id,tm.html. W związku z powyższym nieładnie jest insynuować, że ktoś coś obiecał, gdy taka obietnica nie padła wprost, nawet jeżeli jest z innej opcji politycznej. Powinien Pan, jako Prezydent miasta i zapewne sympatyk dobrej zmiany, kreować wizerunek spójny i prawdziwy, a nie uwarunkowany rzeczywistością polityczną. Myślę, że tego właśnie oczekują od Pana mieszkańcy miasta Biała Podlaska. W przeciwnym razie odpłynie Pan w niebyt historii politycznej.
Rozwiń
Przedsiębiorca
Przedsiębiorca (8 grudnia 2015 o 14:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co tam PiS czy PO. Najgorzej by było  jakby do władzy doszedł ten uciekinier z psychiatryka , pensjonariusz zakładu dla obłąkanych Janusz Korwin Mikke. Ten to dopiero ze swoimi kretyńskimi pomysłami na temat podatków doprowadził by Białą do ruiny. A my przedsiębiorcy momentalnie byśmy zbankrutowali .

Rozwiń
Gość
Gość (8 grudnia 2015 o 14:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie głosujecie ciągle na PiS, ale on nie nie robi w naszym regionie. Dosłownie nic! Wyjedźcie na zachód od Warszawy i zobaczcie jak tam wygląda Polska i wieś, tam gdzie rządziło lub rządzi w większości PO. My żyjemy cały czas jak w latach 1990. Tego chcecie? Żyć w zaścianku i skansenie? Bez ani jednej dobrej drogi, bez żadnych większych inwestycji. Tylko imigrantów tutaj będą umieszczać... Zauważcie, że w wypowiedział żadnego z polityków PiSu nie było do tej pory ani jednej wypowiedzi o wschodzie kraju, ANI JEDNEJ! A to właśnie Wy na PiS głosowaliście.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!