sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Białoruś przykręca śrubę na granicy. Maleje ruch

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 czerwca 2011, 15:43
Autor: (pim)

Poważnie zmniejszył się też ruch na przejściu granicznym w Sławatyczach (Marek Pietrzela )
Poważnie zmniejszył się też ruch na przejściu granicznym w Sławatyczach (Marek Pietrzela )

Po wprowadzeniu przez Białoruś dużych ograniczeń w wywozie papierosów i paliwa, gwałtownie maleje liczba pojazdów jadących przez granicę.

Izba Celna w Białej Podlaskiej otrzymała telefoniczną informację od białoruskiej Służby Celnej, że od soboty strona białoruska wprowadziła zmiany w przepisach dotyczących przekraczania granicy.

Jeśli podróżny w ciągu ostatnich pięciu dni już wyjeżdżał pojazdami samochodowymi z Białorusi, będzie zawracany lub nałożone zostaną na niego opłaty celno-podatkowe.

Wprowadzane zostają cła wywozowe na niektóre towary - np. na powyżej dwóch paczek papierosów nałożone zostanie cło w wysokości 4000 rubli białoruskich za każdą paczkę przewyższającą normę.

Zostaną oclone paliwa znajdujące się w zbiornikach samochodów, zarówno osobowych jak i ciężarowych, jeśli wywóz będzie częstszy niż raz na pięć dni. W przypadku osób podróżujących służbowo częściej niż co pięć dni, będzie dopuszczalny częstszy wywóz mniejszych ilości paliwa.

- Wprowadzony zostaje także zakaz wywozu z Białorusi niektórych produktów, np. mąki, kaszy, mięsa. Uregulowania dotyczą obywateli wszystkich krajów - wyjaśnia Marzena Siemieniuk, rzecznik bialskiej Izby Celnej.

Marcin Czajka z bialskiej Izby Celnej, poinformował nas, że po wprowadzeniu ograniczeń, już dziś zmniejszył się ruch na granicy z Białorusią.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!