poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Bialscy wszechpolacy przeciwko imigrantom. Nie wykluczają manifestacji

Autor: Ewelina Burda

Bialskie koło Młodzieży Wszechpolskiej sprzeciwia się napływowi imigrantów do Białej Podlaskiej. Na razie zorganizowali w czwartek spotkanie z mieszkańcami i dziennikarzami. W przyszłości nie wykluczają manifestacji / fot.E.Burda
Bialskie koło Młodzieży Wszechpolskiej sprzeciwia się napływowi imigrantów do Białej Podlaskiej. Na razie zorganizowali w czwartek spotkanie z mieszkańcami i dziennikarzami. W przyszłości nie wykluczają manifestacji / fot.E.Burda

Młodzież Wszechpolska przeciwna imigrantom w Białej Podlaskiej. – W interesie całego społeczeństwa jest uniknięcie zagrożeń związanych z ich przyjęciem – mówił w czwartek na otwartym spotkaniu z mieszkańcami i dziennikarzami Bartłomiej Maksymowicz, członek bialskiego koła.

- Utrzymanie imigrantów kosztuje. A naszego regionu i kraju na to nie stać – uważa Maksymowicz, wskazując że to np. Stany Zjednoczone powinny przyjąć uchodźców. Kolejny argument, na który powołują się środowiska narodowe to szok kulturowy. – Różnice między cywilizacją europejską a arabską są zbyt duże, abyśmy mogli masowo przyjąć imigrantów – zaznacza członek Młodzieży Wszechpolskiej. Jego zdaniem Polska może pomagać w inny sposób. – Na przykład nie angażując się  w konflikty zbrojne w tych krajach.

Środowiska narodowe krytykują decyzję polskiego rządu, który „zdradził” Grupę Wyszehradzką. – Inne państwa oponują przyjęcie imigrantów, a Polska jak potulny baranek na łańcuchu Europy Zachodniej przystaje na to. A wiadomo że na 7 tys. osób raczej się nie skończy – uważa Bartłomiej Maksymowicz.

W jego ocenie napływ imigrantów może być „czynnikiem destabilizującym” polską tożsamość. – Dlatego, jeżeli będą informacje, choćby ze strony wojewody lubelskiego, że uchodźcy trafią do ośrodka w Białej Podlaskiej, to zorganizujemy masową manifestację na ulicach miasta – zapowiada organizator spotkania, które w sumie zgromadziło kilkadziesiąt osób.

– To jest niebezpieczeństwo. Wystarczy spojrzeć jak wygląda sytuacja w Szwecji. Najwyższy czas się obudzić i nie przyjmować uchodźców. Boję się o swoje życie. Nie wiemy kto do nas może trafić – tak o swoich obawach mówiła Grażyna Sajna, mieszkanka Białej Podlaskiej.

– Mam prawicowe poglądy, przerażają mnie stanowiska państw zachodnioeuropejskich, które występują przeciwko własnym obywatelom, a na korzyść imigrantom. Boję się, aby ten rak poprawności politycznej nie przyszedł też i do nas – podkreślała inna uczestniczka spotkania, Krystyna Chmiel, wykładowca PSW w Białej Podlaskiej. Bialskie koło Młodzieży Wszechpolskiej na razie skupia się na akcji informacyjnej na Facebooku.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Dariusz Stefaniuk prezydent Białej Podlaskiej publicznie oświadczył, że miasto nie jest gotowe na przyjęcie imigrantów z Bliskiego Wschodu. Podobne stanowiska wyrazili też m.in. senator Grzegorz Bierecki i kandydat na posła PiS Janusz Szewczak.

Gość
Bialczak
Gość
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 stycznia 2016 o 00:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może zorganizujmy w całym kraju straże obywatelskie, coś na wzór straży odyna w finlandii. Skoro PO/PiS(o)-wskie mimozy nie przyswajają wiedzy to trudno. Troszczmy się o swoje, a nie o tych opornych na widok masy ataków terrorystycznych, skandalicznych zachowań jako ogółu "społeczności muzułmańskiej". Mogą nazywać mnie jak chcą, ale dopóki u nas nie będzie Paryża (13.11.2015), Londynu (7.07.2005), to jestem zadowolony.
Rozwiń
Bialczak
Bialczak (10 października 2015 o 17:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

~Bialczak~ dla ciebie, jak coś nie jest z naszego dziennika, albo tv-trwam, to nie istnieje. Wyobraź sobie, że Polska istniała przed ojcem doktorem dyrektorem tadeuszem r.

Uprzedzę Cię. Nie jestem moherkiem, którego imby podczas kółek różańcowych rozręca Radyjko ma w Ryja. Nie oglądam Trwamu i nic innego. Od wielu lat nawet nie mam w domu telewizora, bo jest to zbędny śmieć i przeżytek, który służy jedynie do indoktrynacji.
Nie jestem też zwolennikiem PiS. Ich akurat uważam za niewiele mniejsze zagrożenie i sprzedawczyków co PO-PSL i SLD oraz reszty gwardii okrągłostołowej. WP, tak jak i Onet są w rękach zwykłych propagandystów i decydentów, których misją jest wprowadzanie zamętu i kłamstw w ludziach.
 

Rozwiń
Gość
Gość (10 października 2015 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

~Bialczak~ dla ciebie, jak coś nie jest z naszego dziennika, albo tv-trwam, to nie istnieje. Wyobraź sobie, że Polska istniała przed ojcem doktorem dyrektorem tadeuszem r.

Rozwiń
Bialczak
Bialczak (10 października 2015 o 12:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Wyrok na Węgrzech”

w filmie znalazły się zdjęcia ciał ofiar, w tym pięciolatka naszpikowanego metalowymi strzałami, z pociskami w głowie. Ratownik medyczny zeznał przed sądem, że jako przyczynę śmierci dziecka wpisał do protokołu „zaczadzenie”. Sędzia nie mógł uwierzyć w to, co słyszał od niego, policji i prokuratury. Krzyczał ze wściekłości.

Członkowie samozwańczych „brygad śmierci”, zainspirowani zapewne działalnością Straży Węgierskiej (organizacja nacjonalistyczna, zdelegalizowana w 2008 r., oskarżana o antysemityzm i rasizm, szczególnie wobec mniejszości romskiej) urządzali pogromy, uzbrojeni w różne rodzaje broni. Strzelali do niewinnych, nieznanych im ludzi, nie mieli nawet skrupułów, by zabić pięcioletniego chłopca. W filmie widzimy, jak sędzia pokazuje zdjęcia jego ciała, podziurawionego kulami i grubymi, metalowymi strzałami. Mordercy jednak nie odczuwają skruchy, oskarżają sędziego Laszlo Miszoriego o stronniczość i łamanie ich praw.  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Neonazisci-zabili-5-latka-metalowymi-strzalami-Rezyserka-ujawnila-zdjecia-z-procesu-na-Wegrzech,wid,17897320,wiadomosc.html?ticaid=115bc0

Prawie Tobie uwierzyłem i nawet zaintrygowałeś mnie swoim komentarzem. Lecz jak tylko doszedłem do końca zauważyłem linko do źródła na wp. Teraz mogę spokojnie mogę stwierdzić, że nic takiego nie miało miejsca. Od dawna wiadomo, że WP nie jest wiarygodne i często wysysają historyjki z palca, aby tylko przyciągnąć czytelników, którzy nabiją im kabzę.

Rozwiń
Gość
Gość (10 października 2015 o 12:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo pięknie powyrywaliście fragmenty z wypowiedzi Maksymowicza, na dodatek podmieniliście pojedyncze wyrazy, które zmieniają kontekst i to co chciał powiedzieć mówca. Gratuluję także logiki poprzednim komentującym, którzy uważają Narodowców za nazistów, faszystów itp. Skoro jesteście tak bardzo za przyjmowaniem uchodźców i "Polska nie tylko dla Polaków" to przyjmujcie tych wszystkich cudzoziemców i uchodźców do swoich prywatnych domów oraz utrzymujcie ich za własne pieniądze. Większość społeczeństwa nie chce aby publiczne pieniądze były trwonione na tych ludzi, i mają Polacy prawo to manifestować i sprzeciwiać się rządzącym. Dodatkowo ich agresywna i ekspansywna kultura i religia stanowi dla nas bezpośrednie zagrożenie. Wystarczająco tego się naoglądałem na zachodzie i nie chcę, żeby to samo działo się w naszym kraju. Dlatego ludzie pokroju narodowców i Maksymowicza mają u mnie pełne poparcie, bo przynajmniej walczą o dobro większości Polaków, którzy nie mają okazji głośno się wypowiedzieć i sił żeby się sprzeciwić.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!