sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Bialskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości rozpoczęło działalność

Dodano: 20 grudnia 2015, 10:41
Autor: eb

Bialskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości mieści się przy ul. Łaziennej 3. To kamienica ZGL (fot. ZGL)
Bialskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości mieści się przy ul. Łaziennej 3. To kamienica ZGL (fot. ZGL)

Bialskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości już działa. Na razie jest w fazie rozruchu.

O powołaniu takiego centrum prezydent Dariusz Stefaniuk mówił jeszcze w swojej kampanii wyborczej. – Nie otwieramy tego oficjalnie przy fleszach, bo chcę aby pracownicy na dobre się wdrożyli – przyznaje Stefaniuk.

Centrum mieści się w jednej z miejskich kamienic przy ul. Łaziennej w centrum miasta. Podlega Wydziałowi Polityki Gospodarczej, Rozwoju i Promocji Urzędu Miasta. Jak wynika z Biuletynu Informacji Publicznej, pracują tu: Maciej Buczyński, Adam Klej, Monika Kozłowska oraz Dorota Sosnowska.

- Instytucja jest w fazie rozruchu. W nowym roku nastąpi oficjalne otwarcie. Wtedy przedstawimy możliwości centrum oraz wszelkie szczegóły – zapowiada Michał Trantau rzecznik prezydenta.

Wiadomo, że centrum ma pomagać przedsiębiorcom w prowadzeniu działalności gospodarczej, a także przyszłym przedsiębiorcom w zakładaniu firmy.

– Pojawia się wiele różnych projektów, w których można uzyskać unijne dofinansowania, np. na działanie miękkie. Chcemy dać szansę nowym firmom, aby mogły inwestować w mieście. To się ściśle łączy z naszymi planami utworzenia podstrefy ekonomicznej – podkreśla prezydent.

Bialskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości ma współpracować m.in. z Urzędem Skarbowym, ZUS, Powiatowym Urzędem Pracy i organizacjami pozarządowymi.

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 grudnia 2015 o 07:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieram. Żyjemy w kraju, gdzie urzędnik państwowy, w tym szczególnie sądy, traktują przedsiębiorców jak złodziei, w dniu kiedy ten, nieświadomy niczego, rejestruje działalność gosp. I ma nadzieje na pomoc ze strony państwa lub chociaż nie przeszkadzanie. A dostaje kopa w ryj i nie ma gdzie się poskarżyć. Polska to kraj urzędnika skurwysyna i prostytutki z przepaską na oczach tzw. sprawiedliwości. Gdzie prawo jest za nic, a dwudziestoparoletnia sędzina, kiedy nie ma co napisać w niesprawiedliwym wyroku, pisze o swoim doświadczeniu życiowym lub sprawiedliwości społecznej. Nikt nie wie o co jej chodzi, poza nią samą (też chyba nie wie, ale pisze). Potem wyrok, ustawia przedsiębiorcę pod ścianę i nie masz ruchu, bo tak chce władza. Długo można pisać. Żadna pozorna pomoc, nic nie da, jeżeli nie zmieni się nastawienia urzędników państwowych i sądów do przedsiębiorców.
Rozwiń
Gość
Gość (21 grudnia 2015 o 20:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie oszukujmy się, jeśli ktoś nie potrafi założyć sobie firmy (działalności gospodarczej), to lepiej niech się z daleka trzyma od biznesów. W przeciwnym przypadku, gdy spotka się z bezwzględnym aparatem państwowym, dla którego z założenia- zostając przedsiębiorcą- zostanie oszustem, będzie żałował tej decyzji do końca życia.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!