środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Bilet semestralny w Białej Podlaskiej będzie tańszy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 kwietnia 2014, 19:45
Autor: Ewelina Burda

Od września uczniowie oraz studenci z Białej Podlaskiej za przejazd zapłacą 10 zł mniej. Z nowego cennika ucieszą się też studenci PSW w Białej Podlaskiej, która ma zamiar kupić dla nich nowe przejazdówki.

Chodzi o bilet za 110 zł ważny przez 5 miesięcy. Z inicjatywy radnych PO i SLD jego cena spadnie do 100 zł. - Z prośbą zwrócili się do mnie studenci Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II. Poza tym, dotychczasowa cena nie była konkurencyjna wobec czteromiesięcznego biletu za 80 zł - mówi Michał Litwiniuk radny PO, jeden z inicjatorów zmiany cennika. Od października 2013 r. bialska uczelnia funduje studentom studiów stacjonarnych bilety komunikacji miejskiej. - W semestrze zimowym kupiliśmy studentom bilety czteromiesięczne. Jednak okazuje się, że w semestrze letnim studenci potrzebują biletów pięciomiesięcznych - mówi Renata Karwacka dyrektor gabinetu rektora PSW. - W związku z nowym cennikiem, w przyszłym roku będziemy mogli sobie pozwolić na zakup biletów 5-miesięcznych - dodaje Karwacka. Jest o co walczyć, bo w październiku z uczelnianej "promocji” skorzystało ponad 2 tys. studentów. Na ten cel PSW przeznaczyła ok. 400 tys. zł. - Semestr letni trwa tak naprawdę do czerwca, a bilet czteromiesięczny starczy mi do maja. Nie wiem czy kupię bilet miesięczny w czerwcu -przyznaje Marcin Kasprzyk student PSW. - W przyszłym roku być może rozszerzymy ofertę, tak aby na bezpłatnych przejazdach skorzystali nie tylko studenci studiów dziennych - dodaje Karwacka. Długoterminowe bilety mogą kupić tylko posiadacze elektronicznej Bialskiej Karty Miejskiej, którą ZKM wprowadził w 2013 r. Wtedy też weszły nowe taryfy. - Obniżyliśmy ceny biletów długoterminowych. Dzięki temu, systematycznie wzrasta sprzedaż tych biletów, rośnie też liczba pasażerów oraz dochody ZKM - mówi Tadeusz Ułanowicz dyrektor zarządu.- Najbardziej popularne są bilety 90-dniowe (120 zł - normalny, 60 zł - ulgowy - przyp. red. ) - dodaje dyrektor.

Do tej pory ZKM wydał ponad 11 tys. Bialskich Kart Miejskich. - Natomiast, jeżeli chodzi o bilety semestralne, to 94 proc. sprzedaży dotyczy umowy zawartej z PSW. To jedyne takie porozumienie w Polsce - podkreśla Ułanowicz. ZKM oferuje dwa rodzaje biletów semestralnych - czteromiesięczne oraz pięciomiesięczne. Korzystają z nich uczniowie oraz studenci do 25 roku życia. Ceny są konkurencyjne, bo np. w Zamościu za bilet semestralny trzeba zapłacić 176 zł, a Lublin w ogóle takich biletów nie oferuje. - Mamy jedną z najtańszych taryf w Polce - zapewnia Tadeusz Ułanowicz.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!