Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

15 lipca 2016 r.
9:42

Bili, straszyli, kazali mu pływać w lodowatej wodzie. Poszło o pieniądze

0 11 A A
Mężczyźni mieli wywieźć poszkodowanego nad zalew i kazali mu pływać w lodowatej wodzie, fot. Jacek Szydłowski
Mężczyźni mieli wywieźć poszkodowanego nad zalew i kazali mu pływać w lodowatej wodzie, fot. Jacek Szydłowski

Rozpoczął się proces dwóch recydywistów z Białej Podlaskiej, oskarżonych o znęcanie się nad kolegą. Mieli go bić, straszyć, a na koniec zmusić do pływania w lodowatej wodzie. Chcieli w ten sposób odzyskać dług

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chciałem przeprosić za to, co się stało. Chciałem tylko odzyskać swoje pieniądze – oświadczył przed sądem 27-letni Jonasz O. Jednocześnie mężczyzna nie przyznał się do żadnego z zarzutów. Również jego kompan, 32-letni Cezary B., zaprzeczał, by uprowadził i znęcał się nad swoim znajomym – Wojciechem R. – Przyznaję się tylko częściowo. Wepchnąłem Wojtka do wody, szarpałem i używałem obelżywych słów. Przepraszam – oświadczył 32-latek.

Cezary B. Jonasz O. odpowiadają za bezprawne pozbawienie wolności i rozbój. Obaj byli wcześniej karani. Pierwszy odsiadywał m.in. wyrok za gwałt, drugi – za rozbój. Z ustaleń śledczych wynika, że połowie marca panowie uprowadzili swojego znajomego. Wojciech R. był im winny pieniądze, ale zwlekał ze spłatą. Wierzyciele przyjechali więc do niego do pracy.

– Cezary B. powiedział, żebym wyszedł na zewnątrz, bo jak nie, to mi pomoże – relacjonował w sądzie Wojciech R. Między mężczyznami miało dojść do szarpaniny. Po pewnym czasie obaj wyszli na parking. Według prokuratury Cezary B. – grożąc koledze pobiciem – zmusił go, by wsiadł z nim do auta. W samochodzie był Jonasz O. i jego dwie znajome.

– Kiedy Czarek wsiadł, powiedział: „jedziemy na Witulin i utopimy go” – zeznał Wojciech R. Wszyscy pojechali nad pobliski zalew w Witulinie. Z akt sprawy wynika, że Cezary B. i Jonasz O. kazali dłużnikowi rozebrać się do naga i pływać w lodowatej wodzie.

– Miałem płynąć na drugi brzeg i zawracać. Krzyczeli: zanurkuj, płyń dalej, zanurkuj – wspominał w sądzie Wojciech R.

Po pewnym czasie pozwoli mężczyźnie wyjść na brzeg. Wtedy zdaniem śledczych, kazali mu czołgać się w piachu. Jednocześnie okładali mężczyznę znalezionymi w pobliżu kijami. Chcieli od niego 10 tys. zł, chociaż z ich późniejszych relacji wynikało, że Wojciech R. jest im winien nieco ponad 5 tys. zł.

Kiedy oprawcy uznali, że ich ofiara wszystko „zrozumiała”, odwieźli posiniaczonego mężczyznę do domu. Zostali tam i pili wódkę. Wojciech R. poszedł do pracy. W międzyczasie napastnicy mieli zabrać kluczyki do jego audi. Warte 2500 zł auto zabrał ich kolega, Konrad S. Mężczyzna również trafił na ławę oskarżonych.

Po utracie samochodu Wojciech R. zawiadomił policję. Cezary B. i Jonasz O. zostali zatrzymani tego samego wieczora. Zabezpieczone później nagrania z monitoringu potwierdziły, że przed miejscem pracy Wojciecha R. doszło do szarpaniny. Kamery zarejestrowały także Konrada S., odjeżdżającego audi. Z kolei nad zalewem w Witulinie policjanci znaleźli bokserki i skarpetkę pobitego mężczyzny.

Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gibon / 15 lipca 2016 o 23:18
może ktoś zorientowany powie czy to ten Wojtek co szyby klei w białej???
Avatar
Narodowiec / 15 lipca 2016 o 18:27
Skąd ten gwałciciel miał 5 tys . zł ???? Siedząc pod celą był zapinany w kiszkę odbytniczą , jako gwałciciel żarł na kiblu i został przecwelony. Zwieracze też pewnie ma rozłechane . Tak mu się ten sex więzienny spodobał że jak wyszedł to sobie dorabiał jako parówa i rura bardaszna sypiając z chłopakami . Ja bym temu cwelowi tak mordę obił aż by mu się odechciało żyć a i ten drugi goguś pierdołowaty  ..... kopa by zarobił za prowadzanie się z tym śmieciem.
Avatar
Sztywny / 15 lipca 2016 o 16:12
Ot to się dobrali dwa przy-głupy . Gwałciciel z frajerem :) Zawsze chhodzili zasmarkani z glutami pod nosem . Jeden prze- cweloy pod celą a drugi lelum-polelum. Chhłoptacie poczuli się mocni we dwóch a pojedynczo chyłkiem z podkulonnym ogonem przemykali . He he gwałciciel z frajerem . Takim cepom gwałcicielom nie podaje się ręki . Motłoch teraz sobie posiedzi .
Avatar
wz crx / 15 lipca 2016 o 14:38
jolka napisał:
za porwanie-dożywocie !!!! To  nie takie proste...!!! Solidaruchy myślały ,że każdy jest myślący i rozgarnięty -a tu naród w większości tępy...!!!
Avatar
Gość / 15 lipca 2016 o 13:32
Zgarnięta recydywa wypiera się bandyckich czynów i 'przeprasza'? I co na to swędzia wysokiego swądu? Zdjęty litością nad brysiami potraktuje ich łagodnie mimo recydywy czy orzeknie bestialcom naksurowszy wyrok ua tortury i usiłowanie zabójstwa?
Avatar
dff / 15 lipca 2016 o 13:29
bulbazaur napisał:
wy, patusy wszyscy jesteście siebie warci... jakieś powinny rezerwaty dla patusiarni robić tam byście od siebie pożyczali, kradli, gwałcili, mordowali, kibicowali i sami sobie wymierzali sprawiedliwość metodą "kto silniejszy ten ma rację"... o ile by było spokojniej w kraju, jakby powstało kilka takich patorezerwatów
co baranie pożyczyłeś i masz teraz problem z oddaniem, że tak morde drzesz
Avatar
bulbazaur / 15 lipca 2016 o 11:57
wy, patusy wszyscy jesteście siebie warci... jakieś powinny rezerwaty dla patusiarni robić tam byście od siebie pożyczali, kradli, gwałcili, mordowali, kibicowali i sami sobie wymierzali sprawiedliwość metodą "kto silniejszy ten ma rację"... o ile by było spokojniej w kraju, jakby powstało kilka takich patorezerwatów
Avatar
k3 / 15 lipca 2016 o 10:39
przemoc to słabe rozwiązanie, ale wobec prywatnych zadłużeń państwo pozostaje głuche, także niestety, pożyczacz-oddaj.
Avatar
jolka / 15 lipca 2016 o 10:12
za porwanie-dożywocie !!!!
Avatar
Gość / 15 lipca 2016 o 10:07
nie powinni tak postępować, ale kuźwa jak się pożycza to się oddaje
Avatar
gibon / 15 lipca 2016 o 23:18
może ktoś zorientowany powie czy to ten Wojtek co szyby klei w białej???
Avatar
Narodowiec / 15 lipca 2016 o 18:27
Skąd ten gwałciciel miał 5 tys . zł ???? Siedząc pod celą był zapinany w kiszkę odbytniczą , jako gwałciciel żarł na kiblu i został przecwelony. Zwieracze też pewnie ma rozłechane . Tak mu się ten sex więzienny spodobał że jak wyszedł to sobie dorabiał jako parówa i rura bardaszna sypiając z chłopakami . Ja bym temu cwelowi tak mordę obił aż by mu się odechciało żyć a i ten drugi goguś pierdołowaty  ..... kopa by zarobił za prowadzanie się z tym śmieciem.
Avatar
Sztywny / 15 lipca 2016 o 16:12
Ot to się dobrali dwa przy-głupy . Gwałciciel z frajerem :) Zawsze chhodzili zasmarkani z glutami pod nosem . Jeden prze- cweloy pod celą a drugi lelum-polelum. Chhłoptacie poczuli się mocni we dwóch a pojedynczo chyłkiem z podkulonnym ogonem przemykali . He he gwałciciel z frajerem . Takim cepom gwałcicielom nie podaje się ręki . Motłoch teraz sobie posiedzi .
Avatar
wz crx / 15 lipca 2016 o 14:38
jolka napisał:
za porwanie-dożywocie !!!! To  nie takie proste...!!! Solidaruchy myślały ,że każdy jest myślący i rozgarnięty -a tu naród w większości tępy...!!!
Avatar
Gość / 15 lipca 2016 o 13:32
Zgarnięta recydywa wypiera się bandyckich czynów i 'przeprasza'? I co na to swędzia wysokiego swądu? Zdjęty litością nad brysiami potraktuje ich łagodnie mimo recydywy czy orzeknie bestialcom naksurowszy wyrok ua tortury i usiłowanie zabójstwa?
Avatar
dff / 15 lipca 2016 o 13:29
bulbazaur napisał:
wy, patusy wszyscy jesteście siebie warci... jakieś powinny rezerwaty dla patusiarni robić tam byście od siebie pożyczali, kradli, gwałcili, mordowali, kibicowali i sami sobie wymierzali sprawiedliwość metodą "kto silniejszy ten ma rację"... o ile by było spokojniej w kraju, jakby powstało kilka takich patorezerwatów
co baranie pożyczyłeś i masz teraz problem z oddaniem, że tak morde drzesz
Avatar
bulbazaur / 15 lipca 2016 o 11:57
wy, patusy wszyscy jesteście siebie warci... jakieś powinny rezerwaty dla patusiarni robić tam byście od siebie pożyczali, kradli, gwałcili, mordowali, kibicowali i sami sobie wymierzali sprawiedliwość metodą "kto silniejszy ten ma rację"... o ile by było spokojniej w kraju, jakby powstało kilka takich patorezerwatów
Avatar
k3 / 15 lipca 2016 o 10:39
przemoc to słabe rozwiązanie, ale wobec prywatnych zadłużeń państwo pozostaje głuche, także niestety, pożyczacz-oddaj.
Avatar
jolka / 15 lipca 2016 o 10:12
za porwanie-dożywocie !!!!
Avatar
Gość / 15 lipca 2016 o 10:07
nie powinni tak postępować, ale kuźwa jak się pożycza to się oddaje
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!