czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Blisko pół miliarda złotych przychodu Spomleku

Dodano: 1 maja 2017, 16:59
Autor: (eb)

mat.prasowe
mat.prasowe

Spomlek z przychodami na poziomie 496 mln zł. Z takim wynikiem spółdzielcza mleczarnia zakończyła miniony rok.

Zdaniem kierownictwa to dobry wynik finansowy. O 8 proc.  w stosunku do roku poprzedniego wzrosła ilość skupowanego mleka. - Przyczyną wzrostu było zwiększenie produkcji mleka u dostawców Spomleku oraz rozwój bazy surowcowej w oddziałach w Chojnicach i Młynarach- mówi Edward Bajko, prezes zarządu.

W ubiegłym roku radzyński Spomlek wdrożył projekty poprawiające efektywność energetyczną.  –  Pierwszą inwestycję, której efekt ekonomiczny powiązany jest z ochroną środowiska wprowadziliśmy w Radzyniu Podlaskim. Zmodernizowaliśmy istniejący układ odpylania dla kotłowni zakładowej i zautomatyzowaliśmy proces spalania i odzyskiwania ciepła ze spalin – tłumaczy  Bajko.  Mniejsze zużycie energii to niższe koszty dla firmy oraz ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

- Spomlek ma przyznane świadectwa białych certyfikatów. Potwierdzają one zaoszczędzenie określonej ilości energii w wyniku realizacji inwestycji służących poprawie efektywności energetycznej. Białe certyfikaty posiadają prawa majątkowe i są przedmiotem obrotu na towarowej giełdzie energii- dodaje Aneta Mostowiec rzecznik prasowy.  Przypomnijmy że od przyszłego roku Spomlek będzie skupował tylko mleko wytwarzane  bez użycia pasz z roślin modyfikowanych genetycznie (NON GMO).

 Ubiegły rok wiązał się dla firmy z wprowadzeniem kilku nowości dotyczących serów. - Aby zadbać o najwyższy standard świeżości, nie tylko w momencie sprzedaży, ale także później, kiedy ser trafi już do konsumenta, wprowadziliśmy innowacyjne opakowania ze struną. Dzięki temu produkt ma szansę zachować świeżość jeszcze długo po pierwszym otwarciu – zaznacza Mostowiec. Do sprzedaży trafił też ser Salami Serenda w innowacyjnym opakowaniu tylko z czterema plastrami. - Jeżeli chodzi o sery, to  takie opakowanie jest unikatowe w skali kraju – dodaje rzecznik.  

 - W tym roku planujemy finalizację budowy nowej, zautomatyzowanej linii serowarskiej w oddziale w Chojnicach. Poszerzymy też nasze portfolio produktowe w kluczowych kategoriach serów żółtych-zapowiada Edward Bajko. Spomlek należy do grona największych zakładów mleczarskich w Polsce.

Czytaj więcej o: Radzyń Podlaski Spomlek
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!