niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

„Błogosławiona wina”: Film o cudownym obrazie w Kodniu będzie gotowy we wrześniu

Dodano: 27 lipca 2015, 16:53
Autor: Ewelina Burda

W weekend ekipa filmowa „Błogosławionej winy” realizowała zdjęcia z udziałem narratora w Kodniu/ fot. E. Burda
W weekend ekipa filmowa „Błogosławionej winy” realizowała zdjęcia z udziałem narratora w Kodniu/ fot. E. Burda

Produkcja „Błogosławionej winy” prawie na finiszu. Fabularyzowany dokument o cudownym obrazie Matki Bożej Kodeńskiej ma być gotowy we wrześniu. W weekend filmowcy kręcili sceny z udziałem narratora w Kodniu (pow. bialski).

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Film powstaje na kanwie książki Zofii Kossak-Szczuckiej. – Zaskoczyła mnie ta historia, od razu się w niej zakochałem. W Kodniu zresztą też - przyznaje reżyser Przemysław Häuser.  Wcześniej  zrealizował m.in. dokument „Apartament”, serial „Metr od świętości”. Brał też udział w produkcji „Świadectwa” o Janie Pawle II. – „Błogosławiona wina” jest próbą  odpowiedzi na pytanie jakie znaczenie dla ludzi ma wizerunek Kodeńskiej Madonny i skąd się to bierze  - dodaje Häuser.

Według legendy opisanej przez Zofię Kossak-Szczucką, książę Mikołaj Sapieha z rodu założycieli Kodnia, modląc się przy wizerunku Matki Boskiej w Rzymie, miał doznać cudownego uzdrowienia. Dlatego postanowił  zabrać obraz ze sobą do Kodnia. Za swój czyn poniósł surową karę wyklęcia przez papieża Urbana VIII. Ale wraz z przemianą w pokutnika-pielgrzyma został przywrócony do łask.

– Nie upieramy się, że wszystko w tej historii jest prawdą, ale legenda ta funkcjonuje już od czasów Sapiehów. A gdyby nie ten ród, nie byłoby Kodnia, ani naszego sanktuarium- mówi jego rzecznik o. Mirosław Skrzydło. – My oblaci bardzo się cieszmy, że taki film powstaje, bo powieść Kossak-Szczuckiej to niemal gotowy scenariusz. Liczymy, że dzięki temu kodeńskie sanktuarium będzie znane również poza granicami Polski – dodaje rzecznik.

A zdjęcia do filmu już prawie na finiszu. – W Kodniu realizujemy sceny z narratorem, Markiem Zającem. W sierpniu nagrywać jeszcze będziemy w Watykanie, a później na Zamku Królewskim w Warszawie- opowiada reżyser. Najwięcej zdjęć powstało na zamku w Gniewie na Pomorzu.- Tam zbudowaliśmy scenografię do scen watykańskich, m.in.  salę audiencyjną papieża Urbana VIII. A kościele w Gniewie odtworzyliśmy scenę kradzieży obrazu – Przemysław Häuser.

Główną rolę powierzono naturszczykowi, Jarosławowi Struczyńskiemu, na co dzień kasztelanowi zamku w Gniewie i husarskiemu porucznikowi. – Do Kodnia wrócimy już z gotowym filmem, na premierę we wrześniu –zapowiada reżyser. Pierwszy klaps na planie padł rok temu, właśnie w Kodniu. - Najtrudniejsza okazała się weryfikacja historii, bo to bardzo barwna opowieść. Gdybyśmy chcieli przywołać wszystkie jej wątki, film  musiałby trwać pewnie 20 godzin - dodaje Przemysław Reichel, drugi reżyser.

Przez fabułę widzów prowadzić będzie narrator Marek Zając, na co dzień dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce religijnej i społecznej. – Znałem powieść Kossak-Szczuckiej i historię cudownego obrazu. Narracja filmu to dla mnie niezwykłe wyróżnienie – podkreśla Zając. -  A sama historia to niemal hollywoodzki scenariusz. Film ma akcję, ludzkie emocje. Dlatego myślę, że przyciągnie każdego widza – dodaje narrator.

„Błogosławiona wina” trafi do dystrybucji kinowej, a w 2016 roku film wyemituje też Telewizja Polska. Pieniądze na jego realizację wyłożył senator Grzegorz Bierecki.

ŁOWCA SKÓR
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ŁOWCA SKÓR
ŁOWCA SKÓR (28 lipca 2015 o 07:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

JUDE ???

Rozwiń
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
AUTYŚCI (z)BAWIENIA (27 lipca 2015 o 23:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli SZTUKA (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ!: cz. 8:

Wszystkich BISKUPÓW, księŻULI i ZAKONNICE uznać należy za DEALERÓW, a LUD BOZY za ĆPUNÓW!

AXCELENCJE z ksieŻULAMI (w)MAWIAJĄC ino (z)BAWIENIE mają świadomość UZALEŻNIANIA LUDZI OD (z)BAWIENIA, a później ino EKSKOMUNIKA bez żadnego ODWYKU i zwykłe CIERPIENIA PSYCHICZNE (w mniemaniu AXCELENCJI duchowe) zamkniętymi, a wcześniej (w)MAWIANYMI od dziecka BR'AMA'MI (z)BA'WIE'NIA!

BISKUPI i ksieŻULKI z powodzeniem mogą ODPRAWIAĆ jeszcze na LOTNISKACH i PRZEJŚCIACH GRANICZNYCH, bo w KULminacyjnych momentach (z)BAWIENIA celnicy nie nadążąją z ODPRAWIANIEM pełniąc swe powołanie z tą różnicą, ze jak księŻUILO NIE WYPIJE to nie odprawi, a celnicy są WZOREM – NIE PIJĄ i odprawiają!

Kontynuując wielką szopkę poczynając od OJCA ŚW.(irniętego), a na podrzędnym księŻULKU kończąc mogą tez ODPRAWIAĆ na DWORCACH PKP pociągi PDEOlino!

Aby dobrze Im się ODPRAWIAŁO i jeszcze lepiej (to znaczy: LEPIEJ NIŻ DO TEJ PORY) Im się gadało (w)MAWIAJĄC O PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA Związek poleca NIEBIESKIE SMAKI (z)BAWIENIA z kącika KULinarnego:

1] Ciało Pańskie z Grilla;
2] Krew Pańską z Gwinta;
3] Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4] Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5] Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów- odmiana
Germany 1939;
6] Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto do Nieba...

ZAŚ NA DESER:

1] czeKULadowe Krzyże;

2] czeKULadowego Zbawiciela;
2] czeKULadową Panienkę;
3] i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u z nadzieniem Róży Duchownej!


jako, że „NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK...”

Kilku odważnych spróbowało UCZTY NIEBIESKIEGO (z)BAWIENIA popijając Boskim Napojem FRUTTI DI PAPA i część była Wniebowzięta, część zaś miała wrażenie,że chce ich rozerwać!

Dla spragnionych KULejnych wrażeń =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC proponuje jeszcze;

UDZIEC Z BARANKA BOŻEGO i Flaszkę Krwi Pańskiej...

Aż Grzech nie spróbować!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami i z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

Rozwiń
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
AUTYŚCI (z)BAWIENIA (27 lipca 2015 o 23:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli  SZTUKA  (z)BAWIENIA  JAK KURIA JEGO MAĆ!: cz. 7:
 
10) „NEWSWEEK” z dn. 17.VII.2015 r. w artyKULe: „Episkopat naciska prezydenta w sprawie in vitro: In vitro traktuje nienarodzone dzieci jak przedmioty”oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA w Przedmiocie (z)BAWIENIA!
Nie jest to jedyny przypadek „NACISKU” (z)BAWIENIA.
16.VII.2015 r. „TELEXPRESS” (TVP 1. godz. 17;oo lub TVP Info, godz. 17;15) podał, ze na Morzem ksieŻULE z WOLONTARIUSZAMI chodzą po plażach i NAWRACJA NIEIWERNYCH.
ksieŻULE oczywiście w Habitach i w żarze lejącym się z Nieba gorszym niż Żar Bożej Miłości.
Czym to się różni od trwającej KILKASET LAT Świętej INKWIZYCJI?
Wtedy też ino NAWRCALI NIEIWERNYCH... Ha ha ha... przecież to DE'BI'LE, a kto za tym stoi jak nie sama góra: Watykan, e-PiS-kopat...?
A ludzie mają ich DOŚĆ!
 
11) „GAZETA POMORSKA” z dn. 18.VII.2015 r. w artyKULe: „Ksiądz ze Świecia nad Osą pod Grudziądzem nie udzielił chrztu i ślubu. Był pijany!”oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA
Nie On pierwszy, nie jedyny i nie ostatni.
Tak działa KREW PAŃSKA i Flaszka (z)BAWIENIA.
W październiku 2012 r. warszawski Biskup księŻULO Piotrek JARECKI po pijaku samochodem walnął w latarnię. Zaklinał się, ze podejmie ODWYK, a w rzeczywistości zamiast do pie'r'dl'a trafił do USA! Ciekawe gdzie Ten trafi Głosić (z)BAWIENIE?
Lud Boży może być nawet zadowolony – ksieŻULE NIE PIJĄ ZA SWOJE – ZA TACĘ Ludu Bożego!
 
12) „NEWSWEEK” z dn. 20.VII.2015 r. w artyKULe: „Katolicy to lepsi obywatele? Andrzej Duda o Polakach”oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA
Od początku wyboru na prezydenta R.P. Andrzej DUDA czynił CUDA i nie mógfł wyjść z Kościoła!
PO-PiS spektaKULarnie psychoPATycznego ataku ECCLESIOFOBII z TEOFILIĄ dał Brat Jarosław na Jasnej Górze jak w czasie głoszonego Słowa Bożego brała go jasna Cholera i WALIŁ... ,niczym księŻULKI, DŁONIĄ W AMBONĘ!
Gardłował, ze NIE MA POLSKI BEZ KOSCIOŁA!, a minęło tyle lat i POLSKA ISTNIEJE z UPADAJĄCYM KOŚCIOŁEM!
Dodając do tego ŚW.(irniętego) DUETU (Brat Jarosław i Prezydent – (jeszcze) – Elekt faworyzowaną na Premiera R.P. Beatę SZYDŁO, której jeden z Synów kończy w tym roku WYŻSZE SDEMINARIUM DUCHOWNE wyłania się Droga Krzyżowa, bo trudni mówić o Drodze Mlecznej, NAJŚWIĘTSZEJ R.P.
W nowej ojczyźnie dążącej do (z)BAWIENIA WSZYSTKICH nastąpią CUDA(ki):
zamiast euro wprowadzą ZABGO – BONY!, za które wszyscy wejdą do NIEBA!
- Wprowadzą zmiany w Konstytucji R.P.: w miejsce obecnego Hymnu Państwowego będzie
NOWY HYMN (z)BAWIENIA „JAM JEST DUD(k)A JEZUSA”
 
 
https://www.youtube.com/watch?v=SvQDHGBS6y8
 
- Syn B. Szydło zostanie Papieżem (z)BAWIENIA, w kościołach będą ino dudy...!
… zamiast organów...
Na inne zmiany chyba nikt się nie zgodzi, pod warunkiem, że i na te ktoś przystanie!
Mając na uwadze różne wizje (Prorockie) OJCZYZNY (z)BAWIENIA wypada jeszcze się zastanowić przed wyborami NA CO NAM JESZCZE PiS DA, a jak widać PiS DA ino na KRZYŻ!
Nie na darmo jakaś małolata (5.V.2015 r. w Radomiu) zwaliła Kandydata A. DUDĘ na KULana! W każdym razie lepsze to niż Kandydat maiłby zwalić jakąś małolatę w PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA!
Jaki był los PREZYDENTÓW R.P.?
Gdy prezydent Lech Kaczyński był potulny jak Baranek PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA, to był Prezydentem!, a jak stawał się NIEZALEŻNY – przestał być prezydentem.
Gdy prezydent Bronisław KOMOROWSKI usunął smoleński ZNAK (z)BAWIENIA sprzed pałacu prezydenckiego poleciała historia (Kościoła?) o prezydencie G. NARUTOWICZU, że Go zabili, a EGZORCYZMOM i SZOPCE przed i w pałacu prezydencki NIE BYŁO KOŃCA! - do momentu wyborów 2015!
No i NA CO NAM JESZCZE PiS DA?, a wiadomo, ze PiS DA...
 
13) „DZIENNIK BAŁTYCKI” z dn. 23.VII.2015 r. w artyKULe: „Awantura o bar, który znajduje się na terenie parafii. Jednych pomysł śmieszy, innych oburza”oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA
Boska Działalnośc Gospodarcza Kościoła zapomniała, ze nalewka stoi za blisko Światymi, a na ten temat zachowuje ŚWIETY SPOKÓJ! Jakie awantury były wszczynane przez ksieŻULI, AXCELENCJE z Ludem Bożym, że jakiś SKLEP z Krwią Pańską Strong (wódeczka) stoi za blisko Domu Bożego?
Od początku furorę robiły Zakonnice w Barach Kościelnych sprzedające Świętą Wódkę „ROZ”!
I raz bez kolejki pcha się klient w stanie wskazującym na spożycie i takim tez głosem przekrzykuję kolejkowiczów mówiąc do obsługującej Siostrzyczki:
Pieprasiam bardzo, czi jest ROZwódka?
 
Zakonnica bez namysłu krzyczy na całe gardło aby na zapleczu było słychać:
Siostro Mario, ktoś do Siostry!
 
14) „NEWSWEEK” z dn. 23.VII.2015 r. w artyKULe: „Biskupi, czyli hipokryci przeciwko in vitro” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA .
Czy ktoś z Polaków pamięta aby AMINENCJE z ksieŻULAMI były z czegoś ZADOWOLONE? - NIE!, a właściwie to tak – jak pier...niczą GŁUPOTY rodem z KSIĘGI (z)BAWIENIA „BUBLII” twierdząc, że to „SŁOWO BOŻE”, a nawet WIELKIE TAJEMNICE ŚWIĘTEJ WIA(g)RY!
Gardłują, że PAŃSTWO WALCZY Z KOŚCIOŁEM, a rzeczywistość jest zupełnie inna – AXCELENCJE i księŻULE WALCZĄ ZE WSZYSTKIM: i z PAŃSTWEM (polskim) i z PAŃSTWEM, czyli obywatelami. I co państwo na to? Dalej państwo twierdzicie, ze Oni są NORMALNI?
W kościele STAN WOJENNY trwa WIECZNIE – wiecznie z kimś WALCZĄ w PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA, jak ie z szatanem, to ze wszystkim, co się rusza!
 
=K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= podobnie jak Najświętsze proPOZYCJE i Święte Afery serwuje pozostałe WIELKIE TAJEMNICE (z)BAWIENIA – OSTATNIA DROGA (z)BAWIENIA.
Poczynając od AXCELENCJI, a na podrzędnym ksieŻULKU kończąc robią sobie PiSanki (czyli jaja) ze wszystkiego.
 
OSTATNIA DROGA (z)BAWIENIA wygląda nie inaczej jak tylko tak, jak UCZYŁA INSTYNKTU cała ŚW.(irnieta) EKIPA, bo trudno mówić, że mają POWOŁANIE - może i mają ino, że do (z)BAWIENIA LUDZI.
W Kuriewnym żargonie OSTATNIA DROGA (z)BAWIENIA WYGLĄDA TAK:
 
1) księŻULEK udzielający Pogrzebu to POGRZEBACZ;
2) główna aleja cmentarna ma nazwę Po Trupie Aby Do Celu;
3) Obrzędy Pogrzebowe - Zabawa W Chowanego...
z Rzeczy Ostatecznych w Slangu Liturgicznym ostateczna nomenklatura:
 
1) Niebo – to: nie bo nie!
2) Piekło – Piekarnia Kościelna;
3) Czyściec – Pralnia Kościelna.
 
I tak wygląda obietnica Drogi (z)BAWIENIA, która dobiega końca... wśród Nabożnej Pieśni „MATKO NIEBIESKIEGO PANA ŚLICZNAŚ INO PO KOLANA...”
 
(z)BAWIENIE jak KURIA JEGO MAĆ!
 
Rozwiń
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
AUTYŚCI (z)BAWIENIA (27 lipca 2015 o 23:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli SZTUKA (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ!: cz. 6:

Wiedziałem, że mogą mnie okaleczyć, nawet zabić, ale nigdy nie zniszczą mojej duszy,

która już wybrała, wybrała „Zgodę i Bezpieczeństwo”.”

3} Inną wizję Najświętszej Ojczyzny parę lat temu przedstawił inny INTERNAUTA w okresie władzy duetu Kaczyńskich:

W mieszkaniu rozlega się walenie do drzwi, a za drzwiami okrzyki: „OTWIERAĆ!!! MAMY NAKAZ KOLĘDY”!!!

Jak widać nad Polską wisi (z)BAWIENIE JAK KURIA JEGO MAĆ!, a z CZARNĄ MAFIĄ przegrywają nawet KABARETY!

7) „FAKT” z dn. 11.VII.201r . W artyKULe: „Tragiczne śmierci polskich księży” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLE KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA. PrZybliża 14 przypadków, o części z nich było głośno, o kilku nawet z artykułu nycz nie wiadomo.

Święty Spokój natomiast panuje o SAMOBÓJSTWACH księŻULI i ZABÓJSTWACH dokonanych przez ksieŻULI.

Pokazują jedyni jak ONI SĄ WIECZNIE NIESZCZĘŚLIWI I PRZEŚLADOWANI, a ciekawe, ze ino w NIEBIE mają ŚWIĘTY SPKÓ, który od ponad 2000 lat (w)MAWIAJA!

Prasa donosiła, ze w sierpniu 2012 r. na Cmentarzu w ŁOPIENNIKU NADRZECZNYM SPALIŁ SIĘ księŻULEK!

W lipcu 2013 r. w poznańskiej PLEBANII ksieŻULEK nie wezwał ambulansu do porodu i JEGO POTOMEK NIE PRZYEZYŁ...

Ile takich CUDÓW jest na całym świecie, nie tylko w Polce?, a o tym panuje Święty Spokój!

W google wystraczy wpisać: SMOBÓJSTWA KSIĘŻY;

KSIĄDZ POWIESIŁ SIĘ W KOŚCIELE;

PORÓD NA PLEBANI; (rok 2012);

ŚMIERĆ KLERYKA W KALISZU; (rok 2013);

ŚMIERĆ KLERYKA W KRAKOWIE... (rok 2015);

Ze Świętym Spokojem Związek stwierdza, ze to zwykłe DE'BI'LE!

8) „NEWSWEEK” z dn. 12.VII.2015 r. w artyKULe: „Kaczyński: Polska ku dobrej zmianie pod wodzą polskiej hetmanki, Matki Boskiej Królowej Polski” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA!

Stan psychiczny Brata JAROSŁAWA i wszystkich mu podobnych nie odbiega od stanu psychicznego WSZYSTKICH AXCELENCJI.

Gorzkie Żale należy czynić, ze Najukochańsza MATUCHNA Brata Jarosława nie została PREZYDENTEM R.P., ale nycz nie wiadomo czy nie zostanie PREMIEREM R.P., a wtedy będzie SZOPKA na całego!, bo przecież oleje też Ukochaną Matuchnę SZYDŁO!

Poczynąjąc od WATYKANU prowadzącego własną SZK'OŁ'E AKT'OSR'SKĄ zwaną nawet Wyższym Seminarium Duchownym nikt nie widzi JAKIE GŁUPOTY WCISKAJĄ WSZYSTKIM, a czemu się dziwić skoro nawet BOGUMIŁ(y) Brat Jarosław ZIELONEGO POJECIA NIE MA np. o poczęciu, a za to błyszczy głupotą NIEPOKALANEGO POCZĘCIA! (w)MAWIANEGO od ponad 2000 LAT!

Wszyscy PiS-owcy i im podobne DEWOTKI (z)BAWIENIA byłyby WNIEBOWZIĘTE gdyby USTAWA O IN VITRO zaczynała się od słów:”W OWYM CZASIE”... a dalej wszystko wg Świętego Łukasza (Łk. 1; 26...) opisującego ZWIASTOWANIE:

<<„26 W szóstym miesiącu posłał Bóg anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, 27 do Dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. 28 Wszedłszy do Niej, [anioł] rzekł: «Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, ».
29 Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co by miało znaczyć to pozdrowienie. 30 Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. 31 Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. 32 Będzie On wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. 33 Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca». 34 Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?» 35 Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego okryje Cię cieniem. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. ( … )„ >>

Tyle lat minęło (specjalnie dla AMINENCJI ze „STOLICY MONDROŚCI” - ponad 2000!!!) i nikt nie zauważył, że sam ŚW.(irniety) ANIOŁEK spóźnił się o całe PÓŁ ROKU, bo Mańka już miała Brzuszek! (Łk. 1; 26 – 27)!.

Sama Najświętsza Mańka ZGŁUPIAŁA, bo DZIEWICA miała MĘŻA i 6-ty MIESIĄC! (Łk. 1; 29 – 34)!!!

Dalsze Głupoty (z)BAWIENIA pier...niczy sam Niebieski Wysłannik zapierającej się MAŃCE, że NIE ZNA MĘŻA! (Łk.1; 30 -35...), że POCZNIE skoro już poczęła PÓŁ ROKU WCZESNIEJ i to DZIEWICA z MĘŻEM!

Takie też CUDA pier...niczą AXCELENCJE z całą watykańską WATACHĄ nawet na KATECHEZACH, gdzie każdy PEDO w szkole, że wszyscy się (z)BAWIĄ!

Kto się jeszcze DZIWI, ze wyszły ksieŻULKI z SZOPKĄ NA ULICĘ?

Już chyba nikt, bo TAKIEJ SZOPKI NIKT NIE JEST W STANIE ODSTAWIĆ! I to nie tylko na ulicy.

Przecież to ŚWIĘTE DE'BI'LE! Hołdujące jednej ino książce – KSIĘDZE (z)BAWIENIA „BUBLII” zawierającej same BUBLE w PEDOgoicznej ROLI KIOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA!

W google wystarczy wpisać: KSIĄDZ PEDOFIL i wychodzą same CUDA!

9) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 15.VII.2015 r. w artyKULe: „Ksiądz obmacywał uczennice. Trafił do innej parafii. Proces ruszy w sierpniu”oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA!

Nie on jeden, nie pierwszy i nie ostatni. Jak funkcjonuje PEDOgogika w NAUCZYCIELSKIEJ ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA pokazuje intenret – w google wystarczy wpisać: LEGION CHRYSTUSA i prawie godzina filmu!

https://www.youtube.com/watch?v=HizJ4XVRWAU

Zestawiając wszystkie zaburzenia Duchownej Świadomości ze zwykłymi BUBLAMI zawartymi w KSIĘDZE (z)BAWIENIA „BUBLII” trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że SAMI ID'IO'CI.

Rozwiń
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
AUTYŚCI (z)BAWIENIA (27 lipca 2015 o 23:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli SZTUKA (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ!: cz. 5:

Jeśli rozliczą kampanie KOMORWSKIEGO i DUDY okaże się, ze za wsparciem SŁOWA BOŻEGO leciała całkiem niezła KASA zapewniająca OJCZYNĘ (z)BAWIENIA na kolejne 5 LAT!

Następną NAJŚWIĘTSZA OFIARĄ (z)BAWIENIA może stać się Brat JAROSŁAW zapewniający w owym czasie, że stanowisko PREMEIRA go NIE IN TERSUJE, a teraz oglądając OJCZYNĘ (z)BAWIENIA zostanie WYKREOWANY na PREMIERA R.P. I w Polsce Świętego Spokoju nie będzie, bo jak głosi (nie)DOBRA NOWINA to: PREZYDENT elekt ma (a może miał) nad sobą PREZESA Jarosława KACZYŃSKIEGO, a hipotetyczny premier Jarosław KACZYŃSKI będzie miał nad sobą (z)BAWICIELA!

I tak powstanie HIERARCHIA (z)BAWIENIA rzucając cały NARÓD na KULana we wskazanej DRODZE (z)BAWIENIA!

Wprowadzona dyktatura (z)BAWIENIA pokaże rodem z PiS-u, że ino Ma Ryja! I nycz więcej, naród zaś będzie się zastanawiał przez całe 5 lat NA CO NAM JESZCZE PiS DA?, a wiadomo, że PiS DA ino na Krzyż i Biblię, każdy będzie miał MIESZKANIE... w niebie... dostanie też najnowszy model komputera:

1) KLĘCZNIK zamiast biurka;

2) RÓŻANIEC zamiast klawiatury;

3) KSIĄŻECZKĘ DO NABOŻEŃSTWA zamiast monitora.

Cały zestaw (z)BAWIENIA obsługiwany będzie na KULanach.

STOLICĘ pieronkiem przeniosą na JASNĄ GÓRĘ, a wtedy już ludzi weźmie Jasna Cholera!

W miejsce dowodu każdy otrzyma KSIĄŻECZKĘ z OBRAZKIEM zamiast zdjęcia!

Z kranów popłynie Woda Święcona... jednym słowem będzie jak w RAJU!

Powstanie ARMIA (z)BAWIENIA wyposażona w najnowszą BROŃ – w sytuacji zagrożenia ARMIA Padnie na KULana, złoży ręce, wzniesie oczy do NIEBA i zacznie odmawiać Modlitwę „POD TWOJĄ OBRONĘ” (w maju będzie śpiewana)!

Powołane też zostanie ministerstwo szKULnictwa i KULtury zapewniające wszędzie Katolicki poziom POŻAL SIĘ BOŻE czyli identyczny jak prezentują AXCELENCJE z księZULAMI i ZAKONNICAMI głosząc DROGĘ (z)BAWIENIA w oparciu o jedna ino książkę „BUBLIĘ” zawierającą buble i nazwaną KSIĘGĄ (z)BAWIENIA!

Wszyscy wyszKULeni Specjaliści od jednej ino książki – KSIĘGI (z)BAWIENIA otrzymają KATolicki i psychoPATyczne stopnie naukowe:

1] mgr – to BA'R'ANEK – skrót BA'RAN.

2] dr – to BA'R'ANEK BOŻY – skrót BA'RAN. B.

3] hab. - to HABITOWY – skrót HABIT.

4]prof. - to OSIOŁEK – skrót OSIOŁ.

Zamiast wykładów będą Odprawiane GODZINKI, wszelkie wydziały zastąpią faKULtety, a badania naukowe zastąpią CUDA!

Wszyscy PEDOgodzy będą pełnić swe POWOŁANIE DO (z)BAWIENIA...

Powołana zostanie też proKUR(i)Atura (z)BAWIENIA z PEDOgogiczną ROLĄ KOŚCIOŁA jako „PRZEWODNIĄ SIŁĄ NARODU”!!!.

Sędziowie Sprawiedliwi wydadzą na wszystkich SZATANÓW wyroki (z)BAWIENIA równe ŚWIĘTEJ INWIZYCJI!

AMINENCJE nie będą DONOSIŁY na ksiĘŻULI ( jak PEDO Konferencja ePiSkopatu Polski), a GRZECHY POLAKÓW traktowane jako (w)MAWIANA TAJEMNICA SPOWIEDZI oPiSzą w GAZETACH – co już NIE RAZ ZROBILI – takie (z)BAWIENIE jak KURIA JEGO MAĆ! Ha ha ha...

Czarna Rozpacz (z)BAWIENIA Objawi się na ulicach w DROGACH KRZYŻOWYCH, GORZKICH ŻALACH i innych PROCESJACH..., wszelkiego typu przystanki komunikacji i pomniki (oprócz ŚW.(irnietego JP 2) zamienią się w OŁTARZE!

Będą tez Powołane NARODOWE reKOLEKCJE Głupoty pokazujące jak PiS Ducha Szkoli...

O taką NAJŚWIĘTSZĄ OJCZYZNĘ Czarna Mafia wałczyła ( w Ich mniemaniu MODŁIA się) OD LAT!

Konfrontując to z LEGENDĄ SOLIDARNOŚCI prezydentem Lechem WAŁĘSĄ - „O TAKE POLKSKE WALCZYŁEM”???

2} W „ECHO DNIA” „Jumanji” 1.VI.2015 r. napisał o OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA:

„Pamiętam to jak dziś, choć było to 9 lat temu.

Siedziałem skulony pod stołem, kiedy biskupi przeszukiwali nasz dom.

Matka płakała gdzieś w kącie, na ulicy słychać było strzały – pewnie znów rozstrzeliwano kogoś za herezję.

Z radia sączył się kojący głos księdza prowadzącego na antenie Radia Maryja.

Speaker ogłosił:

„Dekretem Partii Prawa i Sprawiedliwości wprowadzono na terenie Rzeczypospolitej święta Inkwizycję”.

Na ścianach naszego domu wisiały portrety Prezesa, ale to nie uchroniło nas przed gruntownym przeszukaniem.

Mój wujek leżał przy schodach nieprzytomny, otrzymawszy uprzednio kilka ciosów metalowym różańcem.

Biskupi przeszukiwali teraz salon, więc korzystając z chwili nieuwagi wyjrzałem przez okno w płonnej NADZIEJI, że ujrzę partyzantów Platformy.

Po przeciwnej stronie ulicy na gruzach zniszczonego teatru budowano nowy kościół.

Na pobliskim placu ochotnicze oddziały Opus Dei ładowały ateistów do ciężarówek, które odjeżdżały w niewiadomym kierunku.

Podejrzewałem, że zmierzają w stronę stolicy – Częstochowy.

Spoglądając przez okno nie dostrzegłem zbliżającego się od tyłu księdza.

Moja matka krzyknęła, obróciłem się i stanąłem z nim twarzą w twarz.

Miał niemiłą aparycję, z ust wystawała fajka nabita kadzidłem.

W przerażeniu wydusiłem z siebie: „Wasza Wielebność,..., mam piątkę z religii...”, ale było już za późno.

Biskup zamachnął się swoim berłem, uderzając mnie pomiędzy oczy.

Zamroczyło mnie i upadłem na podłogę.

Tracąc przytomność jęknąłem: „Bronisław...”.

To imię przyniosło mi chwilowa ulgę, bo wiedziałem, że On tam jest, myśli o nas, że walczy bohatersko o naszą Wolność.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!