czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Broniewicz: niższe podatki, strefa ekonomiczna i pomysł na stadion

  Edytuj ten wpis
Autor: Ewelina Burda

Bogusław Broniewicz z PO stawia na przedsiębiorczość. Kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej, jako drugi po Adamie Chodzińskim, przedstawił właśnie swój program wyborczy.

Niespodzianek nie ma. Radny sejmiku woj. lubelskiego, a prywatnie przedsiębiorca chce zreformować system podatków lokalnych w mieście, m.in. zmniejszyć podatek od nieruchomości. - A dla przedsiębiorców z terenu miasta ten podatek w ogóle zamrozić - podkreśla kandydat PO.

Tak jak większość kandydatów, Broniewicz kładzie nacisk na podstrefę gospodarczą. - Najlepszym miejscem do tego, są tereny po byłym lotnisku wojskowym - uważa radny sejmiku woj. lubelskiego.

Ze strefą trzeba się spieszyć, bo jak podkreśla kandydat, rząd daje takie możliwości tylko do końca 2016 roku. - W ciągu czteroletniej kadencji, strefa mogłaby wygenerować od 100 do 200 miejsc pracy. To są realne możliwości - ocenia Broniewicz.

Jego zdaniem, trzeba też unowocześnić system szkolnictwa zawodowego w Białej Podlaskiej. - Tak, by funkcjonował w oparciu o lokalne potrzeby rynku pracy, bo dzisiaj produkujemy zbyt wielu pracowników, którzy na lokalnym rynku nie mają miejsca i muszą emigrować.

Nowi inwestorzy, nowe miejsca pracy i bardziej przejrzysty system podatków lokalnych mają stopniowo zmniejszyć zadłużenie miasta.

Radny wojewódzki ma też pomysł na stadion miejski, który obecnie jest w opłakanym stanie. - Sam stadion nie ma racji bytu. To powinno być centrum biznesowo-sportowo-rekreacyjne. Wtedy przedsięwzięcie będzie się bilansować - przekonuje.

Pod krytymi trybunami znalazłyby się powierzchnie pod wynajem lub na sprzedaż. Uzyskane w ten sposób środki pokryją działalność typowo sportową. Natomiast MKS Podlasie, zdaniem kandydata, należy przekształcić w sportową spółkę akcyjną. Skąd na to pieniądze? - Przede wszystkim środki unijne oraz pożyczka z Polskich Inwestycji Rozwojowych - precyzuje Broniewicz.

Wkrótce, jego sztab zaprezentuje też kandydatów do rady miasta.

Autostradą do prezydenckiego fotela

Już w lipcu Bogusław Broniewicz zainicjował kampanię "Autostrada A2 do Terespola”. Akcja zbierania podpisów pod petycją do rządu wciąż trwa. Inicjatorzy chcą by 150-kilometrowy fragment A2 od obwodnicy Mińska Mazowieckiego przez Siedlce i Białą Podlaską aż do przejścia granicznego w Terespolu został wybudowany do 2020 roku. Do tej pory udało się zebrać prawie 4 tys. podpisów, petycja nie trafiła jeszcze do pani premier Ewy Kopacz. Pomysłodawcy tej akcji od początku podkreślali jej obywatelski charakter. W programie wyborczym Broniewicza można jednak znaleźć taki punkt: "Działanie na rzecz szybkiej budowy autostrady A2 oraz drugiego zjazdu do Białej”. - To jeden z celów naszego samorządu, nie tylko prezydenta. Czy to w klasie autostrady, czy drogi ekspresowej, ważne by taka droga powstała szybko i sprawnie - zaznacza kandydat PO.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!