poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Burmistrz mniej zarobi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 czerwca 2002, 15:04

Burmistrz Łukowa Krzysztof Tymoszuk od ostatniej sesji rady miejskiej nie jest już najlepiej zarabiającą osobą w urzędzie miejskim. Radni nie przegłosowali uchwały o przedłużeniu mu prawa do dodatku specjalnego w wysokości 2340 złotych.

Faktycznie zarobki burmistrza nie wzrosłyby. Uchwalenie dodatku było tylko formalnością wynikającą ze zmiany ustawy, która wprowadza nowe zasady. Przyznany przez przewodniczącego rady miejskiej dodatek był ważny tylko do końca kwietnia.
Jeszcze przed sesją radni dostali do domów list od posła Arkadiusza Kaszni, który powołując się na trudną sytuację ekonomiczną kraju wzywał, aby nie godzili się na przyznanie burmistrzowi dodatku.
Z podobnym apelem wystąpiła w dniu sesji nowo powstała organizacja Inicjatywa Społeczna "Wspólnota samorządowa” Wnioskujący domagali się przedłużenia dodatku ze względu na charakter pracy burmistrza, pełną dyspozycyjność, wykonywanie pracy również popołudniami i wieczorami, częste delegacje i wyjazdy służbowe.
Przeciwnicy przyznania dodatku mówili, że argumenty te są oczywistymi konsekwencjami sprawowania funkcji i K. Tymoszuk powinien to robić w służbie społecznej a nie za pieniądze.
W głosowaniu wzięło udział 13 radnych, dwunastu - SLD, UW i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Łukowskiej - było za przedłużeniem dodatku, sam K. Tymoszuk wstrzymał się od głosu. Radni AWS opuścili salę obrad.
- W efekcie moja pensja jest niższa od zarobków zastępczyni i skarbnika miasta, wynosi teraz 3,5 tysiąca złotych. To przedwyborcze bicie piany przez innych kandydatów na to stanowisko - mówi Krzysztof Tymoszuk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!