sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Burmistrz pomoże przedsiębiorcom. Podał im swój numer telefonu komórkowego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lutego 2015, 08:10
Autor: Ewelina Burda

Władze Międzyrzeca Podlaskiego chcą ułatwić życie lokalnym przedsiębiorcom. Jak? Burmistrz zapowiada cykliczne konsultacje w sprawie podatków i opłat lokalnych, inwestycji infrastrukturalnych oraz zmian planu zagospodarowania przestrzennego.

Pierwsze takie spotkanie odbyło się w piątek. Przyszło ok. 50 osób. Burmistrz przekonuje, że jest otwarty na współpracę. Podał nawet przedsiębiorcom numer swojego telefonu komórkowego.

Reaktywowana będzie też Rada Przedsiębiorców Ziemi Międzyrzeckiej. To z założenia ciało doradcze.

- Chciałbym aby to przedsiębiorcy wyłonili ze swojego grona reprezentantów różnych branż, którzy będą ze mną konsultować sprawy miejskie mające wpływ na biznes - tłumaczy burmistrz Zbigniew Kot.

Skład poprzedniej rady ustalił były burmistrz. Ale zdaniem uczestników spotkania, była to rada "tylko na papierze”.

- Z radą chciałabym się spotykać częściej, a co do szerszego grona, to przynajmniej raz w roku. To powinno odbywać się przed budżetowaniem. Inwestycje drogowe, czy infrastrukturalne trzeba planować w oparciu o spojrzenie przedsiębiorców - przekonuje Zbigniew Kot.

Na co mogą liczyć międzyrzeccy biznesmeni? - Chcemy zorganizować bezpłatne szkolenia np. z zakresu pozyskiwania środków unijnych. Jeżeli będą inne sugestie, to nie widzę problemu. Jesteśmy na to gotowi - zapewnia burmistrz.

Podczas piątkowego spotkania przedsiębiorców interesowała też sprawa podatków i opłat lokalnych.

- Podwyżek na pewno nie będzie, ale przy takiej kondycji finansowej miasta, jaką mamy, obniżek raczej też nie. Bo w budżecie jest po prostu ciasno- nie ukrywa Kot.

Ale ambitne plany władze miasta mają. Chodzi m.in. o podstrefę ekonomiczną i wschodnią obwodnica miasta.

- Podstrefa jest na etapie początkowym, tzn. rozpoznajemy jakie są możliwości jej utworzenia i ewentualnej lokalizacji - potwierdza Kot.

O wschodniej obwodnicy miasta burmistrz mówił jeszcze w kampanii wyborczej. - W tej sprawie rozmawiałem już z przewodniczącym sejmiku woj. lubelskiego Przemysławem Litwiniukiem. Zależy nam, by wprowadzić ją do planu inwestycyjnego zarządu dróg wojewódzkich, bo obwodnica znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej - tłumaczy burmistrz.

Władze miasta planują podobne spotkania, już nie tylko z przedsiębiorcami. Natomiast 26 lutego odbędzie się tu debata o służbie zdrowia.

Kupuj lokalnie, w Międzyrzecu

Stanisław Andrzejczuk przedsiębiorca z Międzyrzeca poprosił burmistrza o wsparcie akcji "Kupuj lokalnie”.

- To sposób na promocję międzyrzeckich firm, mniejszych lokalnych biznesów. Powstał już znak graficzny. Chcemy dotrzeć do świadomości mieszkańców, by wybierali produkty i usługi lokalne- tłumaczy Andrzejczuk. - Środowisko nie jest zjednoczone, stąd ten pomysł. Niech Międzyrzeczanie kupują u siebie -dodaje. Pomysłodawcy liczą na wsparcie samorządu.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!