sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Burza o prezydenckie pobory

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 grudnia 2002, 15:35

Nietypowa, doraźna koalicja młodych radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Ligi Polskich Rodzin powstała wczoraj na sesji Rady Miasta w Białej Podlaskiej podczas próby ograniczenia wynagrodzenia bialskiego prezydenta.

Nie zdołała ona jednak przeciwstawić się większości, która przyjęła uchwałę, aby łączne zarobki prezydenta wyniosły 10 163 zł (brutto).
Na początku sesji radny Waldemar Woźniak (LPR) bezskutecznie chciał wyeliminować sprawę poborów z obrad. Kiedy przewodniczący rady Jerzy Sadowski w uzasadnieniu projektu uchwały podkreślił, że chodzi o utrzymanie wynagrodzenia prezydenta miasta na dotychczasowym poziomie (z przywróceniem funkcjonującego do września dodatku specjalnego w wysokości 2556 zł), W. Woźniak zaczął apelować, aby "zejść na Ziemię z Księżyca”, gdyż obecnie tak duże pieniądze bulwersują ludzi.
Wspierający prezydenta radni Mirosław Radecki oraz Józef Bergier bronili proponowanych stawek wskazując, że w mieście A. Czapski odpowiada za sprawy gminne i grodzkie. Drugi z nich przypominał, że wcześniej SLD popierał podobne wynagrodzenie prezydenta. Radykalni radni SLD Marcin Kochnio i Grzegorz Jóźwik jednak twierdzili, że zaproponowane pobory mera zostały ustanowione na najwyższym pułapie. Większym od Łodzi i Zamościa, a w przypadku dobrej pracy prezydenta nie będzie w przyszłości szans nagrodzenia go za osiągnięcia.
Głosowanie imienne nie przyniosło rozstrzygnięcia. Ośmiu radnych (tyleż było przeciwnych) opowiedziało się za wnioskiem M. Kochnio o wykreślenie z uchwały dodatku specjalnego. Część radnych LPR i SLD wstrzymała się od głosu. Wreszcie większość (9 radnych) przyjęła uchwałę o proponowanym wynagrodzeniu. Podczas głosowania nad zmianą statutu rada przyjęła - niechcianą przez prezydenta propozycję - aby przy zatrudnianiu i zwalnianiu naczelników wydziałów UM zasięgać opinii odpowiedniej komisji samorządu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!