niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Były burmistrz menadżerem liceum

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 marca 2015, 21:00
Autor: eb

Były burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Artur Grzyb pokieruje międzyrzeckim liceum. Ale nie jako dyrektor, tylko menager.

Do ogłoszonego przez starostwo bialskie konkursu, nie zgłosił się żaden kandydat. - W związku z tym na podstawie ustawy o systemie oświaty organ prowadzący szkołę powierza stanowisko dyrektora ustalonemu przez siebie kandydatowi. Najlepszym z nich w zaistniałej sytuacji jest Artur Grzyb, były burmistrz miasta - informuje zarząd powiatu.

Grzyb jeszcze zanim został burmistrzem, był dyrektorem tej szkoły. Później jego fotel przejął Krzysztof Adamowicz, który z kolei teraz jest wójtem gminy Międzyrzec Podlaski. - Artur Grzyb ma ponad dwudziestopięcioletni staż pracy, w tym ponad 20 lat pracował na stanowiskach kierowniczych - podkreślają władze starostwa powiatowego, organu prowadzącego I LO im. Generała Władysława Sikorskiego.

- Posiada wykształcenie wyższe magisterskie oraz studia podyplomowe. Otworzył przewód doktorski. Jego doświadczenia w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz jednostkami samorządu terytorialnego dają podstawę uważać, iż jest to właściwa kandydatura na stanowisko dyrektora liceum - dodaje zarząd.

Sam Artur Grzyb nie mógł wystartować w konkursie na dyrektora, bo nie ma aktualnej oceny pracy. Dlatego formalnie będzie szefem placówki z kontraktem managerskim. Jak zapewniają władze powiatu, nie będzie to ograniczało to jego kompetencji. Kontrakt z Arturem Grzybem powiat zawarł na pięć lat.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!