poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Były starosta bialski głównym specjalistą w szpitalu

Dodano: 19 maja 2016, 20:00
Autor: Ewelina Burda

Tadeusz Łazowski były starosta bialski (PSL) dostał stanowisko administracyjne w bialskim szpitalu/  Fot. E.Burda
Tadeusz Łazowski były starosta bialski (PSL) dostał stanowisko administracyjne w bialskim szpitalu/ Fot. E.Burda

Odwołany w marcu wieloletni starosta bialski Tadeusz Łazowski (PSL) już ma nową pracę. Od 16 maja jest głównym specjalistą w bialskim szpitalu.

- Tak potwierdzam. Muszę przecież jakoś żyć i pracować – ucina Tadeusz Łazowski. Z kolei, jak informuje  Magdalena Us rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, to stanowisko administracyjne.

- Związane z obiektem przy ul. Okopowej 3, po  dawnym hotelu pielęgniarek. Umowa o pracę została zawarta na 6  miesięcy – precyzuje Us. Jako główny specjalista Łazowski ma zarządzać tą nieruchomością. – Chodzi m.in. o nadzorowanie i realizację umów najmu lokali instytucjom, które tam są zlokalizowane, przeprowadzanie przetargów, prowadzenie spraw związanych ze sprzedażą mieszkań obecnym mieszkańcom – wymienia rzecznik szpitala.

Do tego koordynowanie projektów przebudowy obiektu na hotel pacjentów radioterapii oraz termomodernizacji budynku. Organem prowadzącym bialski szpital jest Urząd Marszałkowski, na czele którego stoi marszałek Sławomir Sosnowski z PSL.

Przypomnijmy, że odwołanie starosty bialskiego było wynikiem wniosku, który pod koniec lutego złożyła grupa radnych powiatowych: przewodniczący rady Mariusz Filipiuk (PSL), Marek Sulima (PSL), Mariusz Kostka (PSL), Paweł Litwiniuk (PSL), Mariusz Kiczyński (PSL) i Arkadiusz Misztal (Porozumienie Samorządowe). W uzasadnieniu wnioskodawcy podkreślali że powiatowi potrzeba nowego podejścia, opartego o wszechstronne doświadczenie oraz elastyczność w pozyskiwaniu partnerów, zwłaszcza w związku z wykorzystaniem nowych środkó unijnych. Poza tym radnym nie spodobało się, że w listopadzie ubiegłego roku Tadeusz Łazowski objął dodatkowo funkcję prezesa Zarządu Powiatowego PSL w Białej Podlaskiej.

Na sesji 30 marca w głosowaniu tajnym za odwołaniem Tadeusza Łazowskiego opowiedziało się 15 radnych, przeciw było 5, a 2 głosy były nieważne. Na tej samej sesji radny wybrali już nowego starostę – został nim Mariusz Filipiuk (PSL).  

Tadeusz Łazowski złożył też rezygnację z funkcji przewodniczącego zarządu powiatowego PSL. – Traktuję swoją rezygnację jako wiążącą. Na początku czerwca jest zjazd, wtedy wybrane zostaną nowe władze – kwituje były starosta.

Czytaj więcej o: Tadeusz Łazowski
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 września 2017 o 22:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem zniesmaczona burackim zachowaniem P. Mariusza Filipiuka i jego kolegi P. Marka Sulimy, obaj panowie w stanie nietrzeźwym wszczynali awantury na lotnisku czego skutkiem był brak dopuszczenia panów do wejścia na pokład samolotu. Teraz nie chcą zapłacić za bilety lotnicze. Wstyd i hańba. Moim zdaniem ich butów nie wystaje słoma tylko całe snopowiązałki.
Rozwiń
Gość
Gość (28 maja 2016 o 08:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proponuje za Szefa Zarzadu Powiatowego obecnego Staroste Mariusza Filipiuka. A za kilka miesiecy ci co go teraz wybiora, odwolaja go ze stanowiska Starosty. Ot i caly PSL:-)
Rozwiń
Gość
Gość (24 maja 2016 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie z ekipy sprzątającej szpital za 4,47/h na śmieciówkach (rąbnięci i na tych ochłapach pare miesiecy temu) gratulują specjaliście posady i z niecierpliwością czekają na kolejne. Może teraz półgłówny ?
Rozwiń
Pielegniarka
Pielegniarka (22 maja 2016 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W tym bialskim szpitalu to tylko z psl-u przyjmuja najpierw Chmiel,teraz Tadzio jeszcze dyrektorze wez Andrzeja i daj im pensje taka ze mogbys zatrudnic za jednego z nich trzy pielegniarki.W konstantynowie do tartaku potrzebuja ludzi to Tadzio by mial blisko ,a dyrektor szpitala taki dobroduszny.
Rozwiń
Gość
Gość (21 maja 2016 o 10:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten Pan jest starszy ale wiekiem a nie "starszy specjalista"każdy by tak chciał na dzień dobry tytuł i odpowiednia gaża (starosty)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!